Materace ze statusem wyrobu medycznego to produkty, które odznaczają się najwyższą jakością. Sprawdzą się doskonale w profilaktyce wad postawy, w walce z bólem, w okresie rehabilitacji oraz po różnych zabiegach, kontuzjach czy urazach. Dedykowane są osobom aktywnym, które potrzebują dogłębnej regeneracji i odprężenia po ciężkim treningu. Materace tego typu są całkowicie bezpieczne i zapewniają optymalny komfort. Przeczytaj artykuł, by poznać świetne modele prozdrowotne! 

Optymalna sztywność 

Pierwszy materac z tej kategorii, w który warto zainwestować to Hilding Salsa. Produkt został wykonany z pianki FlexiFoam, która ma za zadanie zapewnić użytkownikowi optymalną sztywność. Wkład tworzy siedem zróżnicowanych stref twardości, które zapewniają świetne wsparcie kręgosłupa oraz gwarantują idealny rozkład punktów nacisku ciała na całą powierzchnię. Wykorzystanie termoelastycznej pianki Visco, która tworzy wierzchnią warstwę, wpływa na poczucie komfortu, miękkości i przyjemnego otulenia. Ponadto, pianka reaguje na temperaturę ciała i potrafi dopasować się do kształtu sylwetki. Dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom materac sprawdzi się świetnie, jako model przeciwodleżynowy. Hilding Salsa przeszedł wiele restrykcyjnych testów i badań, by zasłużyć na status wyrobu medycznego.

Dwa rodzaje pianek

Sprawdzone materace ze statusem wyrobu medycznegoDrugi produkt to Hilding Rumba. Jest to materac, który zapewnia szereg prozdrowotnych korzyści. Został skonstruowany z dwóch rodzajów innowacyjnych pianek. Pierwsza to profilowana pianka wysokoelastyczna Velvet Touch, która stwarza solidną podstawę konstrukcji i zabezpiecza ciało przed zapadaniem się. Druga pianka – Visco, potrafi reagować na temperaturę ciała i dopasowuje się do ułożenia sylwetki. Pozwoli to zmniejszyć napięcie mięśni i wspomoże dogłębną regenerację. Pianka wyróżnia się sprężystością i twardością, dzięki czemu Hilding Rumba to produkt, który daje optymalne wsparcie i komfort.

 

Sprężyny kieszeniowe 

Trzeci produkty to Hilding Pasodoble. Materac został skonstruowany z innowacyjnych sprężyn kieszeniowych i odznacza się nieocenionymi właściwościami prozdrowotnymi. Poleca się go osobom, które preferują twardsze podłoże, seniorom oraz osobom, zmagającymi się z przykrymi dolegliwościami kręgosłupa. Przemyślana i dopracowana konstrukcja zapewnia optymalne wsparcie każdej partii ciała. Po jednej stronie materaca wykorzystano warstwę maty kokosowej, której zadaniem jest zwiększyć twardość, nadać produktowi elastyczności oraz sprężystości. Po drugiej stronie użyto właściwości Sizalu, które stabilizuje materac. Hilding Pasodoble to świetny produkt, który wspiera profilaktykę wad postawy.

Materace opisane w artykule, to produkty najwyższej jakości, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.