Dobór odpowiedniego podłoża do spania jest jak wybór idealnej pary butów – musi być jak najlepiej dopasowany do użytkownika. Tylko wtedy jest w stanie zapewnić komfortowe warunki do zdrowego wypoczynku. Na współczesnym rynku istnieje wiele różnych modeli, jednak na szczególną uwagę zasługują modele z marki SleepMed. Zdobyły one uznanie wśród wielu osób z uwagi na innowacyjne technologie czy wysokiej jakości wykonanie. A jakie kryteria warto wziąć pod uwagę przy ich wyborze?

Po pierwsze – twardośćSekrety wyboru idealnego materaca – jakie kryteria warto wziąć pod uwagę przy wyborze materaca SleepMed?

Twardość materaca to jeden z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze. Określa ona, bardzo powierzchnia materaca opiera się naciskowi, co wpływa na właściwe podtrzymanie ciała. Stanowi subiektywne dla każdego człowieka odczucie, które w dużej mierze bazuje na wadze użytkownika oraz indywidualnych preferencjach. Obecnie wyróżnia się materac miękkie, średnio twarde, twarde lub bardzo twarde. A dlaczego należy zwrócić szczególną uwagę na tą kwestię? Przede wszystkim zbyt miękki lub twardy model może nie zapewniać wystarczającego podparcia dla kręgosłupa, co ostatecznie prowadzi do bólu pleców czy problemów z postawą. Niestety, wiele osób nie potrafi stwierdzić, jaka twardość jest odpowiednia. Na szczęście SleepMed rozwiązał ten problem, oferując możliwość regulacji twardości! Każdy model posiada ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, która pozwala na stworzenie 4 stopni twardości! Taka ilość dostępnych opcji nie satysfakcjonuje Cię? Sprawdź modele, które mają odpinany top. Gwarantuje on dwie dodatkowe twardości, czyli w sumie 6 stopni twardości. Teraz z pewnością dopasujesz materac do siebie!

Po drugie – rodzaj wypełnienia

Wypełnienie materaca decyduje o jego właściwościach, takich jak podparcie, elastyczność, oddychalność i trwałość. Na rynku znajdują się dwa rodzaje – innowacyjna pianka oraz nowoczesne sprężyny kieszeniowe. W tym przypadku każda firma proponuje indywidualne rozwiązania. Materac SleepMed nie jest tutaj wyjątkiem i swoim użytkownikom oferują:

 • pianki termoelastycznej VitaRest® i Celsius-Waterlily® – reagują na ciepło i ciężar ciała, przez co są w stanie idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów sylwetki użytkownika, a dodatkowo pomagają utrzymać prawidłową postawę w czasie snu, posiadają właściwości antyalergiczne, przeciwodleżynowe oraz ortopedyczne,
 • pianki naturalne, czyli pianka wysokoelastyczna NATURALIS®, wysokoelastyczna HR BIO i termoelastyczna Visco Bio – sztuczne związki chemiczne zostały tutaj zastąpione naturalnymi (olejem rycynowym czy sojowym), dzięki czemu wybrane modele posiadają wyjątkowe właściwości,
 • sprężyny typu Multi – gęsto rozłożone sprężyny o małej średnicy gwarantują maksymalnie wysoką elastyczność punktową, co znacząco podnosi komfort wypoczynku w modelach hybrydowych.

Po trzecie – właściwa cyrkulacja powietrza

Wentylacja wypełnienia materaca polega na zapewnieniu swobodnego przepływu powietrza przez jego struktury. Wpływa na to jakość materiałów, ich rodzaj czy konstrukcja samego podłoża do spania. Kwestia ta jest o tyle ważna, iż wpływa na:

 • regulację temperatury – materac z właściwą cyrkulacją powietrza pozwala na odprowadzanie nadmiaru ciepła, co zapobiega przegrzewaniu się i poceniu się w nocy,
 • odprowadzanie wilgoci – dobra wentylacja umożliwia odprowadzanie wilgoci, co zapobiega powstawaniu pleśni i rozwojowi bakterii,
 • higieniczne warunki – materace z dobrą wentylacją są mniej podatne na gromadzenie kurzu i roztoczy.

SleepMed rozumie, dlaczego aspekt ten jest tak bardzo istotny, dlatego wprowadza innowacyjne technologie wspomagające właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz wypełnienia. Pozwala na to technologia Airforce, która polega na nacinaniu pianki znajdującej się w każdym modelu w tzw. kratkę wentylacyjną. Pozwala to na właściwe odprowadzenie ciepłego oraz wilgotnego powietrza, a następnie zastąpienie go świeżym.

Po czwarte – bezpieczeństwo

Zdrowy sen powinien odbywać się w bezpiecznych warunkach. Zwróć uwagę, czy produkt, który wybierasz, posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające jakość. A jak to jest w przypadku modeli od SleepMed? Przede wszystkim posiadają status wyrobu medycznego, co oznacza, że spełniają rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa. Dodatkowo nie zawierają materiałów, które mogłyby szkodzić zdrowiu użytkownika, takich jak toksyczne chemikalia czy alergeny. Są także zaprojektowane tak, aby wspierać zdrową postawę ciała, co jest szczególnie ważne dla osób z problemami kręgosłupa lub stawów. Oprócz tego każdy model posiada certyfikat AEH, który jest przyznawany produktom spełniającym najwyższe standardy w zakresie:

 • ergonomii – zapewniają odpowiednie podparcie dla ciała, co pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy i redukcji dolegliwości bólowych,
 • higieny – są zaprojektowane tak, aby zapobiegać gromadzeniu się kurzu, roztoczy i innych alergenów, co jest ważne dla osób z alergiami i astmą,
 • klimatu – mają właściwości termoregulacyjne, co pomaga w utrzymaniu komfortowej temperatury podczas snu
 • trwałości – są trwałe i odporne na odkształcenia, co zapewnia długotrwały komfort, a także wsparcie.

Po piąte – odpowiedni pokrowiec

Każdy materac powinien być wyposażony w wysokiej jakości pokrowiec, gdyż odgrywa on kluczową rolę w zapewnieniu komfortu oraz higieny wypoczynku. Co więcej – znacząco wpływa na trwałość podłoża. Na szczególną uwagę zasługują dwa pokrowce, w które zostały wyposażone materace z czterech kolekcji. Wszystkie mają zamek, przez co mogą być ściągnięte i wyprane w domowych warunkach w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Oprócz tego:

 • pokrowiec Merced z taśma 3D gwarantuje odczuwalny efekt masażu z uwagi na specjalne perforacje, a także jest wyjątkowo miękki i poprawia wentylację wypełnienia,
 • pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśma 3D posiada dzianinę nasączoną apreturą Purotex® wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków, które zmniejszają ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%, zapewniając tym samym świeże i czyste środowisko snu.

Materace SleepMed, dzięki swojej zaawansowanej technologii i różnorodności dostępnych modeli, mogą spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Musisz jednak pamiętać, że dobre podłoża do spania powinny być jak najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb, a także preferencji użytkownika. Poświęć zatem tyle czasu, ile potrzebujesz, aby wybrać najlepszą dla siebie opcję!

wyrob

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.