W zdrowym ciele zdrowy duch! Regularne treningi z pewnością mają korzystny wpływ na człowieka – zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Jednak, aby trening był skuteczny, to musisz również zadbać o prawidłową regenerację. Czynnik ten jest kluczowym elementem dla osiągnięcia maksymalnych wyników sportowych. Ważną rolę odgrywa tutaj zdrowy sen. A dlaczego oraz co na niego wpływa?

Prawidłowa regeneracja mięśni – jaką rolę pełni tu sen?Jak materace SleepMed wpływają na regenerację po treningu?

Aktywność fizyczna to ważny aspekt zdrowego stylu życia. Niezależnie od rodzaju treningu – warto się zdrowo wyspać! Kwestia ta jest o tyle ważna, i pomaga w prawidłowej regeneracji mięśni. Podczas snu organizm przechodzi przez różne fazy, w tym fazę snu głębokiego (REM), która jest najważniejsza dla regeneracji fizycznej. W tej fazie następuje intensywna odbudowa tkanek mięśniowych, które uległy mikrourazom podczas treningu lub codziennych aktywności. Oprócz tego jednym z najważniejszych procesów zachodzących w trakcie snu jest produkcja hormonu wzrostu. Jest on niezbędny do naprawy i wzrostu mięśni, a jego wydzielanie jest najwyższe właśnie w fazie głębokiego snu. Poza tym – zdrowy wypoczynek jest w stanie wpłynąć na poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Jego wysoki poziom może wynikać również z chronicznego niedoboru snu, a konsekwencją tego jest zahamowanie procesów anabolicznych w mięśniach i sprzyja procesom katabolicznym. Jednym słowem – brak snu negatywnie wpływa na regenerację czy wzrost mięśni. Podsumowując, prawidłowy sen jest nieodzownym elementem regeneracji mięśni. Właśnie dlatego powinieneś/aś zadbać nie tylko o jego jakość, ale także długość czy głębokość.

Zdrowy sen – jakie czynniki na niego wpływają?

Chcesz się zdrowo wyspać, ale nie wiesz, od czego zacząć? W pierwszej kolejności musisz zapoznać się z licznymi czynnikami, które mogą na niego korzystnie wpłynąć. Jednym z najważniejszych jest odpowiednie środowisko snu. Przyjrzyj się swojej sypialni i sprawdź, czy jest odpowiednio zaciemniona. Upewnij się także, że zapewni Ci ciszę oraz temperaturę w zakresie 16-19 stopni Celsjusza. Równie istotna jest higiena snu, czyli zestaw nawyków i rytuałów, które wspierają zdrowy sen. Regularne godziny kładzenia się do łóżka i wstawania pomagają uregulować wewnętrzny zegar biologiczny, co ułatwia zasypianie. Oprócz tego staraj się unikać kofeiny czy alkoholu w godzinach wieczornych, gdyż pobudzają one organizm, przez co ciężko jest zasnąć. Postaraj się także, aby:

  • wdrożyć regularną aktywność fizyczną, która nie tylko dotlenia organizm, ale także znacząco pogłębi wypoczynek,
  • ograniczyć ekspozycję na światło niebieskie emitowane np. z telefonu minimum na godzinę przed położeniem się do łóżka, gdyż zaburza ono wydzielanie melatoniny,
  • przygotowywać lekkostrawną kolację mniej więcej na 3 godziny przed położeniem się do łóżka, gdyż pozwoli to na strawienie pokarmu.

Nie bez znaczenia jest także to, na czym śpisz. Jak się okazuje, istotną rolę odgrywa tutaj wysokiej jakości materac SleepMed!

Zadbaj o sen z materacami SleepMed!

Komfortowe podłoże do spania to podstawa zdrowego snu. Spośród licznych modeli dostępnych na rynku, na szczególną uwagę zasługują materace SleepMed. Dzięki innowacyjnym technologiom i przemyślanej konstrukcji oferują wsparcie, komfort i trwałość, które są niezbędne do efektywnego wypoczynku. Są w stanie zagwarantować niemalże idealne dopasowanie się do kształtu ciała, przez co gwarantują optymalne wsparcie kręgosłupa oraz redukcję punktów nacisku. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na spokojny sen bez bólu pleców i stawów, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na dolegliwości bólowe czy też prowadzących aktywny tryb życia. Jednym z kluczowych elementów materacy SleepMed jest ich zdolność do regulacji twardości. Pozwala to na dostosowanie materaca do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wybrane modele mogą posiadać 4 lub 6 stopni twardości. Dodatkowo, materace SleepMed są wyposażone w zaawansowane systemy wentylacji, czyli technologię Airforce. Zapewnia ona maksymalny obieg powietrza, co nie tylko przekłada się na higieniczne i antyalergiczne warunki, ale także pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury przez całą noc. Nie można tutaj zapomnieć także o wyjątkowym wypełnieniu! W zależności od kolekcji może mieć ono nieco inny skład, jednak wykorzystuje się:

  • nowoczesne pianki termoelastyczne,
  • innowacyjne pianki wysokoelastyczne,
  • zaawansowane sprężyny kieszeniowe typu Multi.

 

Dlaczego materace SleepMed to najlepsza opcja?

Materace SleepMed to synonim najwyższej jakości i zaawansowanych technologii, które wspierają zdrowy sen, a także regenerację organizmu. Z uwagi na to, idealnie sprawdzi się niemalże w każdej sypialni! Oznacza to, że będą idealne nie tylko dla osób aktywnych, ale także dla:

  • osób starszych – sport można uprawiać w każdym wieku, jednak seniorzy muszą przede wszystkim zadbać o odpowiednie wsparcie ciała,
  • osób cierpiących na alergię – powszechne są alergie całoroczne oraz sezonowe, a materace SleepMed gwarantują higieniczne, a także antyalergiczne warunki,
  • osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa – materace SleepMed posiadają status wyrobów medycznych, co oznacza, że spełniają najwyższe standardy jakości oraz bezpieczeństwa, przez co mogą być używane przez osoby z chorym kręgosłupem,
  • osób chcących się wyspać w komfortowe warunkach – nie da się zaprzeczyć, że wszystkie materace SleepMed zapewniają zdrowy sen w wygodnych warunkach, co wynika z unikalnego wypełnienia.

Materac idealny musi uwzględniać osobiste potrzeby oraz preferencje użytkownika. Pamiętaj zatem, aby nie kierować się radami znajomych, a samemu dopasować do siebie podłoże do spania. Wówczas na pewno będziesz w stanie się zdrowo wyspać!

Regeneracja po treningu jest niezbędna dla osiągnięcia sukcesu w każdej dyscyplinie sportowej. Materace SleepMed oferują rozwiązania, które znacząco poprawiają jakość snu, co przekłada się na szybszą regenerację mięśni, zmniejszenie bólu czy ogólną poprawę samopoczucia. Inwestując w odpowiedni materac, dbasz nie tylko o komfort snu, ale także o swoje zdrowie!

wyrob

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.