Praca biurowa, choć często postrzegana jako mniej wymagająca fizycznie, może prowadzić do licznych problemów zdrowotnych, zwłaszcza związanych z kręgosłupem oraz układem mięśniowo-szkieletowym. Długotrwałe siedzenie, stres czy niewłaściwe postawy ciała mogą przyczyniać się do bólu pleców, napięcia mięśniowego i ogólnego dyskomfortu. W takich warunkach odpowiedni materac staje się kluczowym elementem, który może znacząco poprawić jakość snu. Materace SleepMed, zaprojektowane z myślą o ergonomii, oferują szereg korzyści dla osób pracujących w biurze. Nie czekaj i poznaj je lepiej!

Dlaczego współczesny człowiek coraz częściej prowadzi siedzący tryb życia?

Współczesny tryb życia coraz częściej jest prowadzony w pozycji siedzącej. Wynika to z wielu czynników, które wpływają na codzienność człowieka. Przede wszystkim wzrost sektora usług i rozwój technologiczny przyczyniły się do tego, że znaczna część osób pracuje w biurach. Oznacza to, że siedzą przed komputerem przy biurku, często osiem lub więcej godzin na dobę. Czas ten zazwyczaj spędza się w niewłaściwej pozycji, która sprzyja rozwijaniu się wad postawy czy schorzeń kręgosłupa. Jednak nie tylko ilość i rodzaj pracy wpływa na siedzący tryb życia człowieka, gdyż:Jakie są zalety materacy SleepMed dla osób pracujących w biurze?

  • coraz więcej osób żyje w miastach, gdzie często brakuje przestrzeni do aktywności fizycznej, przez co ruch jest ograniczony,
  • wzrost popularności gier komputerowych, mediów społecznościowych czy oglądania filmów online, przyczyniły się do zwiększenia czasu spędzanego w pozycji siedzącej,
  • dostęp do zaawansowanych technologicznie gadżetów i rozrywki, takich jak smartfony, tablety czy telewizory, sprawia, że coraz więcej czasu spędzasz na siedząco, zajęci np. przeglądaniem internetu czy oglądaniem filmów.

Wszystkie te czynniki składają się na obecny trend prowadzenia siedzącego trybu życia, który ma istotne konsekwencje dla zdrowia i samopoczucia.

Z jakimi konsekwencjami zdrowotnymi wiąże się praca w biurze?

Praca w biurze, choć często wydaje się być mniej ryzykowna dla zdrowia niż praca fizyczna, może mieć szereg negatywnych konsekwencji, zwłaszcza jeśli jest wykonywana w niewłaściwy sposób lub przy niewłaściwych warunkach. Należy tutaj zaznaczyć, że długotrwałe siedzenie w niewygodnej pozycji może prowadzić do bólu pleców, napięcia mięśniowego i problemów z kręgosłupem, zwłaszcza w okolicy szyjnej czy lędźwiowej. Ponadto praca przy komputerze przez długie godziny może prowadzić do różnych zespołów cieśni, takich jak zespół cieśni nadgarstka czy zespół cieśni nerwu łokciowego, spowodowanych powtarzającymi się ruchami, a także niewłaściwym ułożeniem nadgarstków. Pojawiają się także problemy ze wzrokiem czy kręgosłupem. Dodatkowo, znacząco zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, zaburzeń metabolicznych czy otyłości, zwłaszcza jeśli jest połączone z brakiem aktywności fizycznej i niewłaściwą dietą. Nie da się również zaprzeczyć, że liczne godziny spędzone przed ekranem komputera, stres oraz nieprawidłowe nawyki doprowadzają również do nieefektywnego wypoczynku. Zaniedbanie kwestii snu znacząco osłabia Twoje ciało, gdyż nie jest ono w stanie się prawidłowo zregenerować zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym.

Sposoby na zdrowy sen dla osób pracujących w biurze – poznaj materace SleepMed

Dla osób pracujących w biurze, dbanie o zdrowy wypoczynek jest kluczowe dla ogólnego samopoczucia i efektywności w pracy. Oznacza to, że przede wszystkim musisz stosować się do zasad higieny snu. Obejmują one zbiór różnych norm, praktyk oraz nawyków, które po regularnym wdrożeniu w życie, mogą znacząco poprawić jakość, a także efektywność Twojego wypoczynku. Uwzględnia się tutaj głównie:

  • stworzenie odpowiedniego środowiska w sypialni – ciemna, chłodna oraz cicha sypialnia z pewnością pozwoli Ci się dobrze wyspać,
  • zrelaksowanie się przed snem – warto stworzyć swego rodzaju wieczorny rytuał, który pozwoli na wyeliminowanie całego zgromadzonego w ciągu dnia stresu,
  • odpowiednia dieta – staraj się spożywać lekkostrawną kolację mniej więcej 3 godziny przed położeniem się od łóżka, a także w godzinach popołudniowych unikaj kawy i alkoholu.

Oczywiście zasad jest więcej, a jedna z nich obejmuje komfortowe podłoże do spania, jakim są materace SleepMed. Poleca się je ze względu na fakt, iż nie są zwykłym podłożem do spania – to materace ze statusem wyrobu medycznego, co oznacza, że pozytywnie przeszły rygorystyczne testy medyczne. Gwarantują najlepsze wsparcie kręgosłupa, które jest niezwykle istotne po długich godzinach spędzonych w pozycji siedzącej. Dzięki innowacyjnym technologiom są w stanie zagwarantować Ci najlepsze dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała. Wszystko to za sprawą pianki termoelastycznej, która reaguje na ciepło i nacisk. A czym jeszcze się wyróżniają? I dlaczego będą idealne dla osób pracujących w biurze? Oto technologie, którymi materace SleepMed mogą się pochwalić!

Technologia Airforce – odkryj tajniki higienicznego wypoczynku

Innowacyjna technologia wykorzystana w piance FlexiFoam oraz wysokoelastycznej piance VPPHR, która stanowi podstawę wypełnienia materaców SleepMed. Polega ona na nacinaniu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Oznacza to, że nacięcia powstają zarówno w pionie, jak i poziomie. Pozwala to na maksymalny obieg powietrza wewnątrz wypełnienia, co gwarantuje wyeliminowanie ciepłego oraz wilgotnego powietrza.

Regulowana twardość – stwórz idealne warunki do wypoczynku

Materace SleepMed są w stanie dopasować się do potrzeb każdego użytkownika, gdyż oferują możliwość regulowania twardości. Pozwala na to ruchoma warstwa pianki termoelastycznej, która pozwala na stworzenie aż 4 stopni twardości! Oznacza to, że możesz w każdej chwili niemalże idealnie dopasować twardość materaca SleepMed do swoich preferencji. Oprócz tego niektóre kolekcje posiadają dodatkowo odpinany top, który wraz z ruchomą pianką daje aż 6 stopni twardości!

Pokrowce – poznaj ich sekrety i wpływ na zdrowy wypoczynek

W zależności od kolekcji, materace SleepMed mogą być wyposażone w jedne z dwóch pokrowców. Pierwszy z nich to elegancki i miły w dotyku pokrowiec Merced z taśmą 3D. Jego budowa wspomaga prawidłową wentylację wypełnienia, a specjalne perforacje na powierzchni dają odczuwalny efekt masażu. W przypadku pokrowca Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D na uwagę zasługuje przede wszystkim dzianina nasączona apreturą Purotex®. Wykorzystuje ona technologię aktywnych probiotyków, które zmniejszają ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%, zapewniając tym samym świeże i czyste środowisko snu.

Inwestycja w odpowiedni materac, taki jak SleepMed, może przynieść liczne korzyści dla osób pracujących w biurze. Dzięki zaawansowanej technologii i ergonomicznemu wsparciu pomagają w redukcji bólu pleców, poprawie jakości snu oraz ogólnej regeneracji organizmu. Dla osób narażonych na długotrwałe siedzenie czy stres związany z pracą biurową wybór materaca SleepMed może być kluczowym elementem dbania o zdrowie.

wyrob

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.