Jeśli chodzi o komfort snu, to każdy człowiek ma swoje unikalne potrzeby oraz preferencje. W przypadku materaca jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na jego wybór, jest waga. Jak się okazuje – niezależnie od tego, czy jesteś lekki jak piórko, czy masz nieco więcej masy ciała, Twój kręgosłup wymaga optymalnego wsparcia. Oznacza to, że na uwadze musisz mieć odpowiednią twardość wybranego przez siebie modelu. A czym ona jest oraz jak materace SleepMed są w stanie zapewnić Ci zdrowy sen?

Czym jest twardość i jak się ją wybiera?

Twardość materaca odnosi się do stopnia oporu, jaki materac stawia naciskowi ciała. Stanowi subiektywne dla każdego człowieka odczucie, które dobiera się na podstawie wagi oraz indywidualnych preferencji. Pod tym kątem można wyróżnić cztery rodzaje podłoży do spania, czyli:Materace dostosowane do Twojej wagi – czy materace SleepMed są odpowiednie dla każdej sylwetki?

 • materace miękkie (oznaczone jako H1) – są dedykowane osobom ważącym mniej niż 60 kg,
 • materace średniotwarde (oznaczone jako H2) – są dedykowane osobom ważącym między 60-80 kg,
 • materace twarde (oznaczone jako H3) – są dedykowane osobom ważącym między 80-100 kg,
 • materace bardzo twarde (oznaczone jako H4) – są dedykowane osobom ważącym więcej niż 100 kg.

Skala ta pomaga użytkownikom wybrać materac, który najlepiej odpowiada ich potrzebom. Jednak to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę. Oprócz wagi czy osobistych preferencji liczy się także pozycja snu. Osoby śpiące na boku mogą preferować bardziej miękkie materace, które redukują nacisk na ramiona i biodra. Natomiast Ci, którzy śpią na plecach lub brzuchu, mogą potrzebować twardszych materacy, które wspierają dolną część pleców i utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji. A dlaczego kwestia ta jest taka ważna? Otóż stanowi jedną z kluczowych cech wpływających na komfort snu, ogólne samopoczucie użytkownika i wsparcie kręgosłupa. Nic dziwnego – zbyt miękkie lub zbyt twarde podłoże do spania nie jest w stanie zapewnić prawidłowego ułożenia ciała, co może skutkować rozwinięciem się lub pogłębianiem schorzeń i wad postawy. A czy łatwo jest wybrać twardość? Wydawać by się mogło, że tak, jednak preferencje czy waga mogą z czasem ulec zmianie, przez co materac nie spełnia swojej funkcji. Materace SleepMed wychodzą naprzeciw temu problemowi i zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić zdrowy sen każdemu!

Jak materace SleepMed wspierają osoby o różnej masie ciała?

Każdy chce się wyspać w komfortowych warunkach niezależnie od aktualnej wagi. Osoby trenujące, będące na redukcji czy chcące zwiększyć swoją masę ciała muszą liczyć się z tym, że każdy dodatkowy kilogram może wpłynąć na odczuwalny w czasie snu komfort. Dotychczas podłoża od spania oferowany jeden, maksymalnie dwa stopnie twardości, jednak nowoczesne materace SleepMed są w stanie zagwarantować ich aż 4! Wynika to z wykorzystania w każdym modelu ruchomej warstwy pianki termoelastycznej. Nie zadowala Cię aktualna twardość materaca? Zmień ją w ciągu kilku minut! A jak osiągnąć poszczególne rodzaje twardości? Spoglądając na stronie SleepMed na zdjęcia wypełnienia modeli posiadających 4 stopnie twardości można zauważyć, że każdy z nich ma pianki w trzech innych wersjach kolorystycznych. Ich konfiguracja gwarantuje inne właściwości modelu, gdyż:

 • układ beżowa – zielona – biała odpowiada za średnią twardość materaca,
 • układ beżowa – biała – zielona odpowiada za idealne wsparcie ciała osób cięższych oraz tych, które borykają się z problemami z kręgosłupem,
 • układ zielona – biała – beżowa odpowiada wysoką sprężystość podłoża do spania,
 • układ biała – zielona – beżowa odpowiada za najtwardszą wersję materaca.

Tak wiele możliwości zapewni Ci zdrowy i spokojny wypoczynek. A jeśli to za mało, to możesz zwrócić uwagę na produkty z odpinanym topem! Dodaje on jeszcze dwa stopnie twardości, dzięki czemu możesz wybierać spośród aż 6!

Porównanie materacy SleepMed z innymi markami – co warto wiedzieć?

Wybór materaca to decyzja, która bezpośrednio wpływa na jakość snu oraz zdrowie kręgosłupa. Oczywiście na rynku jest dostępnych wiele marek oferujących różne modele, z których każda ma swoje unikalne cechy. Jednak mimo to, SleepMed to jedna z niewielu firm, zyskująca popularność dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i wysokiej jakości produktom. A czym się wyróżniają na tle innych?

 • technologia Airforce – to specjalna wielostrefowa technologia nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, która pozwala na maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, co pozwala na eliminację ciepła i wilgoci z jego wnętrza,
 • sprężyny typu Multi – każda ze sprężyn została osadzona w osobnej kieszonce materiałowej, dzięki czemu pracują niezależnie, zapewniając wysoką elastyczność punktową oraz redukcję drgań,
 • pianki termoelastyczne – reaguje na ciepło oraz ciężar ciała użytkownika, przez co jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów sylwetki,
 • pianki naturalne – posiadają innowacyjne właściwości dzięki zastąpieniu chemicznych substancji naturalnymi, takimi jak olej rycynowy i sojowy,
 • pokrowiec Probiotex – jego dzianina Probiotex została nasączona apreturą Purotex® wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków, które zmniejszają ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%, zapewniając tym samym świeże i czyste środowisko snu.

Pamiętaj jednak, aby przy wyborze idealnego materaca uwzględnić indywidualne potrzeby oraz preferencje. Obejmują one stan zdrowia, najlepsze dopasowanie się do ciała użytkownika czy antyalergiczne warunki. Materace SleepMed oferują nowoczesne technologie w każdym modelu, jednak różnią się one przede wszystkim rodzajem wypełnienia – dostępne są modele piankowe, hybrydowe czy naturalne. Wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają!

Materace SleepMed, dzięki swoim zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom i różnorodności oferowanych modeli, mogą być odpowiednie dla osób o różnych sylwetkach. Ważne jest jego odpowiednie dopasowanie do wagi użytkownika, gdyż tylko wtedy zapewnia optymalne wsparcie, co przekłada się na poprawę jakości snu. Pamiętaj jedno – wybierając materace SleepMed, inwestujesz w zdrowie, komfort oraz regenerujący sen, bez względu na swoją wagę.

wyrob

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.