Kiedy mówimy o dobrze dobranym materacu, przede wszystkim mamy na myśli wysoki poziom oferowanego przez niego komfortu. Musimy jednak wiedzieć, że wygoda ta jest uzależniona od wielu czynników, a wszystkie właściwości materaca mogą przekładać sią na ogólne poczucie komfortu w czasie snu. Jednym z kluczowych tutaj elementów jest elastyczność punktowa. To doskonały atut materacy SleepMed, który wyróżnia je na tle innych modeli. Co jednak dokładnie oznacza to, że materac posiada elastyczność punktową?

Czym jest elastyczność punktowa?

Elastyczność punktowa to zdolność materaca do dostosowania się do kształtu ciała człowieka. Nie należy jednak mylić tej właściwości z profilowaniem wypełnienia materaca. Elastyczność punktowa polega raczej na tym, że podłoże ugina się w konkretnych punktach po wpływem wywieranego przez ciało nacisku. W ten właśnie sposób przyjmuje kształt, który idealnie odwzorowuje anatomiczną budowę ciała użytkownika, zapewniając mu wsparcie oraz stabilność, nawet podczas zmiany pozycji w czasie wypoczynku. Poza tym należy zaznaczyć, że mówiąc o elastyczności punkowej, mamy także na myśli niezależne działanie sprężyn kieszeniowych umieszczonych w wypełnieniu materaca. Każda z nich ulega indywidualnemu naciskowi wywieranemu przez ciało, nie wpływając na pracę pozostałych sprężyn. Dlatego też zjawisko elastyczności punktowej dotyczy w głównej mierze materacy sprężynowych, niżeli piankowych, które opierają się jedynie na warstwach pianek wysoko i termoelastycznych.Co oznacza, że materac SleepMed posiada doskonałą elastyczność punktową?

Zalety materacy SleepMed o elastyczności punktowej

Co jednak daje nam elastyczność punktowa występująca w materacach SleepMed? Jak wpływa ona na jakość naszego wypoczynku? Przede wszystkim elastyczność punktowa odpowiada za idealne podparcie kręgosłupa, niezależnie od pozycji snu. Dzięki temu kręgosłup jest w stanie utrzymywać swoje naturalne krzywizny, a tym samym użytkownik może zachować prawidłową postawę ciała, minimalizując ryzyko bólu pleców po porannym wstaniu z łóżka. Materace z elastycznością punktową są więc w głównej mierze dedykowane tym, którzy zmagają się ze schorzeniami kręgosłupa lub na co dzień się garbią, a dotychczasowy materac mógł powodować pogłębienie problemu.

Elastyczność punktowa występująca w produktach SleepMed redukuje także nacisk na najbardziej wrażliwe punkty naszego ciała, takie jak biodra, ramiona czy kolana. Zamiast tego zapewnia optymalne wsparcie, które umożliwia swobodny przepływ krwi w tych miejscach ciała, co w rezultacie zapobiega drętwieniu kończyn w czasie snu. Elastyczność punktowa wiąże się więc również z właściwościami przeciwodleżynowymi. Uniemożliwia pogłębianie się dysfunkcji stawów, łagodzi bóle mięśni oraz doskonale dotlenia tkanki dzięki zwiększonemu przepływowi krwi.

Występowanie elastyczności punkowej może być także kluczowe dla par, które współdzielą jedną przestrzeń wypoczynkową. Oznacza ona bowiem, że ruchy jednego z użytkowników nie są w stanie zakłócić snu drugiego. Drgania oraz nacisk wywierane przez ciało partnera nie przenoszą się do pozostałej części materaca, dlatego też nie jesteśmy nawet w stanie odczuć jego obecności. To szczególnie korzystna właściwość dla tych, którzy często przekręcają się w czasie wypoczynku i zmieniają pozycję, a drugi z partnerów posiada lekki sen, który łatwo zakłócić.

Finalnie warto też wiedzieć, że elastyczność punktowa przekłada się na dopasowanie do potrzeb użytkownika niezależnie od kształtu i wagi ciała. Materace z tą właściwością są dobrym wyborem dla każdej postury, ponieważ dostosowują się do ciała, reagując na jego nacisk i temperaturę, a nie odnosząc się do kilku wytypowanych, najbardziej popularnych rodzajów sylwetek.

Jakie materace SleepMed posiadają elastyczność punktową?

Na jakie materace SleepMed należy się natomiast zdecydować, poszukując elastyczności punktowej? M.in. można tutaj rozważyć zakup modelu SleepMed Hybrid Premium. Bazuje on bowiem na zastosowaniu sprężyn kieszeniowych, których działanie bezpośrednio przekłada się na wysoką elastyczność punktową. Co więcej, sprężyny zostały podzielone na 7 stref w celu idealnego dopasowania do anatomicznej budowy ciała. Model Hybrid Premium gwarantuje także dwa razy więcej punktów podparcia niż tradycyjne materace sprężynowe, dzięki czemu wypełnienie jeszcze lepiej dostosowuje się do kształtu ciała, bez względu na przyjętą pozycję w czasie snu. Każda sprężyna działa niezależnie od pozostałych, ulegając naciskowi przez konkretny punkt sylwetki.

Inną propozycją jest natomiast model SleepMed Hybrid Comfort Plus, który posiada większą wysokość, tym samym może zapewniać jeszcze lepszą wygodę. W tym produkcie za doskonałą elastyczność punktową odpowiada z kolei 3-strefowy wkład ze sprężyn kieszeniowych typu Multi. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie dostosowywały się do wywieranego nacisku i kształtu ciała użytkownika. Poza tym warto zaznaczyć, że dodatkowym atutem tego modelu jest technologia Airforce, dzięki której cieszymy się nie tylko komfortowym, ale także higienicznym wypoczynkiem. Specjalne nacięcia w wypełnieniu materaca tworzące kanały wentylacyjne umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, a tym samym skutecznie odprowadzają wilgoć oraz zapobiegają gromadzeniu się zanieczyszczeń. Materac Hybrid Comfort Plus jest więc idealnym wyborem dla tych, którzy wymagają zarówno wygodnego, jak i czystego środowiska snu.

Świetną elastycznością punktową cechuje się również model SleepMed Hybrid Supreme Plus! Redukuje on punkty nacisku, uginając się jedynie w miejscu kontaktu ciała z powierzchnią materaca. Dzięki temu zapewnia idealne dopasowanie do każdego typu sylwetki, niezależnie też od wagi użytkownika.

Elastyczność punktowa zawarta w materacach SleepMed jest więc unikalną cechą, która decyduje o wysokim poziomie komfortu w czasie snu. To doskonała właściwość bezpośrednio przekładająca się na głęboki wypoczynek. Poza tym elastyczność punktowa pozwala cieszyć się wygodnym snem, nawet gdy zmagamy się z dokuczliwymi bólami pleców czy innych stawów. Wybierając więc materac SleepMed, inwestujemy we własne zdrowie oraz jakościowy wypoczynek.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Hybrid Premium, Hybrid Comfort Plus, Hybrid Supreme Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.