Wprowadzenie się do jednego mieszkania ze swoją drugą połówką to duży krok dla rozwoju Waszej relacji. Taka zmiana wiąże się jednak w szczególności ze współdzieleniem jednej przestrzeni sypialnianej. Od tego momentu zaczynacie dzielić jedno łóżko, co z jednej strony jest oczywiście niesamowicie romantyczne, lecz z drugiej może rodzić pewne wątpliwości. Nierzadko okazuje się bowiem, że każdy z partnerów posiada nieco inne potrzeby oraz wymagania odnośnie zdrowego snu, a tym samym dobór jednego materaca małżeńskiego SleepMed może sprawiać kłopot. Pojawia się więc pytanie, czy pary zawsze muszą decydować się na jeden produkt? Czy możliwe jest połączenie dwóch materacy pojedynczych w jednym łóżku podwójnym?

Wspólny materac SleepMed dla pary

Naturalnym wydaje się być to, że łóżka podwójne przeznaczone dla par posiadają jeden duży materac, na którym wypoczywa każdy z użytkowników sypialni. Koniec końców wielu z nas lubi spać we wspólnych objęciach, czując obecność i ciepło drugiej połówki. Takie rozwiązanie pozwala nam się zrelaksować oraz zapewnia bezpieczeństwo. Podwójne materace SleepMed o rozmiarach 160×200 czy 180×200 są więc idealnym wyborem dla tych, którzy nie potrafią się ze sobą rozstać nawet w czasie wypoczynku. Tak duży materac gwarantuje, że każdy z partnerów doświadcza też tego samego poziomu wsparcia i komfortu. Jeśli więc poszukujemy pewnego rozwiązania do swojej sypialni, warto zastanowić się nad zakupem modelu SleepMed Comfort. To materac, który przede wszystkim zapewnia idealne dopasowanie do anatomicznych kształtów ciała, dzięki czemu oboje użytkowników odczuwa doskonałą wygodę, a jednocześnie stabilne podparcie swojego kręgosłupa, niezależnie od obecności partnera. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej VitaRest, która reaguje indywidualnie na temperaturę i ciężar ciała każdego z partnerów, dostosowując się do ich osobistych potrzeb. Jeszcze lepszym wyborem może być jednak materac SleepMed Hybrid Comfort Plus posiadający technologię redukcji ruchu. Umieszczone w nim sprężyny kieszeniowe zapewniają bowiem elastyczność punktową, co oznacza, że każda z nich pracuje niezależnie od pozostałych. Tym samym podczas zmiany pozycji partnera my nie jesteśmy w stanie odczuwać jego ruchu, choć wypoczywamy na jednym podłożu. Sprężyny nie przenoszą nacisku i siły na pozostałą część materaca, a uginają się jedynie w miejscach, w których ciało użytkownika wywiera największy wpływ. Wspólny materac SleepMed może być więc dobrym rozwiązaniem, jeśli lubimy wypoczywać w ramionach partnera i nie posiadamy specjalnych wymagań odnośnie komfortu podczas snu.Czy pary zawsze muszą się decydować na jeden materac SleepMed?

Kiedy warto rozważyć oddzielne materace?

Niestety jednak czasem okazuje się, że nawet jeden duży, wysokiej jakości materac SleepMed nie zapewnia komfortowego snu dla obu partnerów. Dlaczego? Ponieważ każda ze stron może posiadać własne wymogi co do zdrowego wypoczynku. Podczas gdy jedni potrzebują twardego podłoża do snu, który zapewni im stabilne wsparcie kręgosłupa, inni wolą bardziej miękki materac, a na twardej powierzchni nie są po prostu w stanie zasnąć. Dlatego też w niektórych przypadkach pary nie muszą decydować się na materac podwójny, a każdy z partnerów może nabyć własny materac pojedynczy.

Przede wszystkim warto zauważyć, że często występują duże rozbieżności już w samej wadze partnerów, a powinniśmy wiedzieć, iż dobór dobrego materaca jest uwarunkowany masą ciała. Przykładowo więc jeśli kobieta waży 60 kg, a mężczyzna 100 kg oczywistym będzie potrzeba wyboru różnych stopni twardości materaca. Każdy z partnerów może też posiadać pewne problemy zdrowotne, które będą wymagały dodatkowych właściwości podłoża do snu. Wielu z nas zmaga się np. ze schorzeniami kręgosłupa czy alergiami. Ten drugi przypadek będzie wymagał właściwości hipoalergicznych materaca, które wiążą się z dużą przewiewnością jego wkładu czy zastosowaniem bezpiecznych materiałów. W tego typu sytuacjach warto zatem rozważyć dobór dwóch oddzielnych materacy, np. 80×200, które razem połączone będą idealnym rozwiązaniem do łóżek 160×200.

Materace SleepMed pojedyncze dla różnych potrzeb partnerów

W ofercie SleepMed nie brakuje modeli oferujących doskonałe właściwości dla zdrowego snu, zwłaszcza jeśli każdy z partnerów posiada inne potrzeby. W rozmiarze 80×200 czy 90×200 możemy dostać np. materac SleepMed Comfort Plus czy SleepMed Hybrid Premium. Pierwszy z proponowanych produktów w szczególności sprawdzi się tym, którym zależy na wysokiej higienie wypoczynku. Materac ten jest bowiem wyposażony w technologię Airforce – polega ona na nacinaniu wkładu materaca w specjalną kratkę wentylacyjną, która umożliwia swobodny obieg powietrza w wypełnieniu. Tym samym materac uniemożliwia gromadzenie się wilgoci i zanieczyszczeń mogących zakłócić zdrowy sen. Poza tym zastosowane w nim pianki wysokoelastyczne i termoelastyczne są w pełni przyjazne dla skóry człowieka i wykazują się również dużą odpornością na eksploatację. Materac Comfort Plus to także dobry wybór dla tych, którzy często zmagają się z odleżynami po wstaniu z łóżka. Dzięki zastosowaniu pianki VitaRest produkt pozwala na swobodny przepływ krwi, który zapobiega drętwieniu kończyn. Z kolei materac Hybrid premium może być doskonałym rozwiązaniem dla partnerów, którzy wymagają szczególnego wsparcia kręgosłupa. Umieszczone w nim sprężyny kieszeniowe dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, minimalizując nadmierny nacisk na ciało. Poza tym materac jest również podzielony na specjalne strefy komfortu, z której każda wyróżnia się innym stopniem twardości. Oznacza to, że strefa biodrowa zapewnia większe wsparcie, podczas gdy strefa uda charakteryzuje się większą miękkością.

Należy także wiedzieć, że obecność innego modelu materaca SleepMed w łóżku nie posiada żadnego wpływu na działanie pierwszego produktu. Nie istnieją więc żadne przeciwskazania do tego, aby łączyć dwa materace pojedyncze w jednym łóżku podwójnym, jeśli każdy z partnerów posiada indywidualne potrzeby. To naprawdę wygodne rozwiązanie, które pozwala raz na zawsze zakończyć problem związany ze współdzieleniem jednej przestrzeni sypialnianej.

Choć materace SleepMed oferują wiele zalet dla par, nie zawsze konieczne jest, aby para zdecydowała się na jeden wspólny materac. W zależności od indywidualnych potrzeb, preferencji oraz ewentualnych problemów zdrowotnych, może istnieć lepsze rozwiązanie w postaci dwóch oddzielnych materacy.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Comfort, Comfort Plus, Hybrid Premium, Hybrid Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.