W dzisiejszym świecie coraz większą uwagę przykuwa się kwestii zdrowia i pielęgnacji, a to z kolei świadczy o większej trosce o kondycję swoich włosów. Wielu z nas szuka rozwiązań, które mają zapewnić piękne i silne włosy. Jednakże okazuje się, że nie zawsze rozpatrujemy wszystkie czynniki, które wpływają na ich kondycję. Tym samym nieraz łamiemy sobie głowę, gdyż chociaż jesteśmy zaopatrzeni w najlepsze kosmetyki do włosów, to nadal nie cieszą się one zdrowiem. Czy wiedziałeś więc, że na stan włosów wpływa także poduszka? W tym artykule dowiesz się, jak odpowiednia poduszka SleepMed może odmienić Twoje włosy na lepsze!

Jak poduszka wpływa na kondycję włosów?

Włosom szkodzi wiele czynników, ale właśnie nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że na ich kondycję może również wpływać poduszka, na której na co dzień wypoczywamy. Koniec końców włosy podczas snu mają wielogodzinny kontakt z poduszką, a zmiana pozycji w czasie wypoczynku sprawia, że włosy także się przemieszczają i przesuwają po powierzchni poduszki. Ponadto samo jej wypełnienie również w pewien sposób oddziałuje na kondycję włosa, zwłaszcza jeśli zdarza nam się spać z mokrą głową.Odpowiednia poduszka do snu SleepMed a zdrowie włosów

Tarcie i łamanie włosów

Wybór odpowiedniej poduszki SleepMed przede wszystkim jest istotny ze względu na fakt, iż włosy w czasie snu ulegają tarciu, co w rezultacie wiąże się także z ich łamaniem. Podczas wypoczynku, mniej lub bardziej świadomie, wykonujemy bowiem ruchy głowy, a tym samym włosy wielokrotnie przesuwają się po poduszce. To natomiast prowadzi do ciągłego tarcia, które przyczynia się do wysuszenia, kruszenia i innego rodzaju uszkodzenia struktury włosa, powodując mikroskopijne pęknięcia i ogólne osłabienie pasm. Co więcej, ze względu na ruch włosy mogą się skręcać i plątać w czasie snu, zwłaszcza jeśli są długie. To ponownie przyczynia się do tego, że włosy ulegają łamaniu. Ryzyko te można jednak znacznie zmniejszyć, dobierając poduszkę o bardziej aksamitnym, a mniej szorstkim materiale. Poza tym poduszki, które nie gwarantują odpowiedniego wsparcia głowy, mogą też powodować naprężenia w obrębie włosów, w szczególności przy ich nasadzie, przez co ulegają one osłabieniu i mogą nawet wypadać.

Utrzymywanie wilgoci

Dużą rolę w kwestii odpowiedniej poduszki dla zdrowia włosów odgrywa także zdolność do odprowadzania wilgoci. Dlaczego? Ponieważ niskiej jakości poduszki nieposiadające tej właściwości już po krótkim czasie użytkowania mogą gromadzić w sobie szereg zanieczyszczeń wynikających właśnie z wilgotnego środowiska wypełnienia. Jest to szczególnie możliwe wtedy, gdy chodzimy spać z mokrymi włosami – ich wilgoć przedostaje się do wnętrza poduszki i pozwala na rozwój drobnoustrojów. Odpowiedź więc na pytanie, czy w takim przypadku nasze włosy mogą pozostać w dobrej kondycji, jest oczywista – niestety nie. Wilgoć zatrzymana w poduszce sprzyja rozwojowi zanieczyszczeń, które ostatecznie podrażniają skórę naszej głowy. Mogą również pogłębiać problem łupieżu czy wydzielania nadmiaru sebum. Dlatego też dobór poduszki, która jest przewiewna i posiada zdolność do odprowadzania wilgoci, to kluczowy element zdrowia włosów.

Poduszka SleepMed Comfort Pillow

Rozwiązaniem, które powinno najlepiej zadbać o kondycję naszych włosów, jest m.in. poduszka SleepMed Comfort Pillow. Jej nieszkodliwe działanie na strukturę włosa wynika przede wszystkim z doskonałej wentylacji wypełnienia. Poduszka posiada bowiem otwartą strukturę, dzięki której możliwe jest zachowanie swobodnego przepływu powietrza. To z kolei zapobiega gromadzeniu się wilgoci wewnątrz wypełnienia niekorzystnej dla zdrowia włosów. Poza tym nawet jeśli zdarzy nam się położyć się do snu z mokrą głową, nie musimy na zapas martwić się tym, że wilgoć z włosów przeniesie się nieodwrotnie do wnętrza poduszki. Wysoki poziom przewiewności modelów SleepMed z łatwością poradzi sobie z tym problemem! Ponadto należy także zwrócić uwagę na fakt, iż poduszka Comfort Pillow posiada zdejmowany pokrowiec, który można wyprać w pralce. Dzięki temu zachowujemy wyższy poziom higieny wypoczynku, a tym samym zdrowsze włosy – nie są one narażone na brud zalegający na powierzchni poduszki.

Poduszka SleepMed Premium Pillow

Poduszka SleepMed Premium Pillow również może być doskonałym wyborem w trosce o zdrowie włosów! Przede wszystkim dlatego, że jest ona oddychająca, a tym samym także odznacza się zdolnością do samodzielnej wentylacji, oraz bazuje na hipoalergicznych materiałach (np. piance termoelastycznej) przyjaznych dla struktury włosa. Zapobiega gromadzeniu się szkodliwych alergenów i zanieczyszczeń, które z kolei mogłyby osiadać na powierzchni włosów i skórze głowy, a ostatecznie prowadzić do jej podrażnienia. Co więcej, poduszka posiada ergonomiczny kształt, który sprzyja poczuciu wygody w czasie snu. Jest to także istotne ze względu na fakt, iż głowa oraz szyja otrzymują odpowiednie, stabilne wsparcie przekładające się na lepsze krążenie, a tym samym lepsze dostarczanie składników odżywczych do cebulek włosów. To zdecydowanie sprzyja ich wzrostowi oraz zdrowiu, a ergonomiczny kształt poduszki pozwala również unikać sytuacji, w których włosy są nadmiernie naciskane.

Poduszka SleepMed Supreme Pillow

Poszukując dobrej poduszki dla swoich włosów, warto także zwrócić uwagę na model SleepMed Supreme Pillow. To poduszka, która w odróżnieniu od pozostałych produktów cechuje się też zdolnością do redukcji nieprzyjemnych zapachów. Oczywiście w dużej mierze jest to zasługa jej samodzielnej wentylacji. Wypełnienie poduszki opiera się bowiem na unikalnych otworach wentylacyjnych, które zapewniają stały przepływ powietrza, redukując wilgoć, a tym samym nieprzyjemne zapachy. Ponadto poduszka dodatkowo posiada włókna węglowe – ich obecność może przekładać się na gładsze włosy, gdyż zmniejszają ryzyko elektryzowania. Dzięki temu włosy są także mniej podatne na łamanie i plątanie. Poza tym włókna węglowe stanowią również wsparcie w kwestii odprowadzania wilgoci, co pomaga w utrzymaniu higienicznego środowiska snu.

Okazuje się więc, iż poduszka może odgrywać kluczową rolę w kwestii zdrowia włosów. Niezastąpionym i trafnym wyborem będą tutaj jednak poduszki SleepMed, które cechują się wieloma korzystnymi właściwościami. Hipoalergiczne materiały czy zdolność do samodzielnej wentylacji zdecydowanie przekładają się na poprawę kondycji włosów. Unikajmy zatem produktów, które mogą magazynować zanieczyszczenia i być szorstkie w dotyku.