Niezależnie od tego, kogo poznajemy – liczby się pierwsze wrażenie. W końcu jak nas widzą, tak nas piszą. Kwestia ta jest niezwykle ważna, gdy w grę wchodzi pierwsza randka. Może ona zapoczątkować poważny związek z osobą, którą będziemy kochać ze wzajemnością! Jednak, jak się odpowiednio przygotować do pierwszego spotkania? Oto najważniejsze kwestie!

O czym pamiętać przygotowując się do pierwszej randki?

Pierwsza randka, niezależnie od tego, czy przerabiamy ją po raz pierwszy, czy po raz kolejny, zawsze będzie nas stresować. To normalne, że stresujemy się, gdy zależy nam, aby jak najlepiej wypaść przed chłopakiem lub dziewczyną. A o czym warto w tym czasie pamiętać? Oto siedem najważniejszych zasad!

Po pierwsze – czas

Kwestia ta wymaga uzgodnienia i dopasowania od obu stron. Najlepszą opcją jest umówienie się na kawę w ciągu dnia, a na drinka w godzinach wieczornych. Przy planowaniu godziny randki należy również oszacować, ile czasu na nią chcemy przeznaczyć. Szacuje się, że na pierwsze spotkanie wystarczy ok. 1-2 godzin.

Po drugie – lista awaryjnych pytań

Pierwsza randka - jak się do niej przygotowaćCzasem zdarza się tak, że na moment zapada niezręczna cisza. Wówczas zastanawiamy się, jak ją wypełnić, aby pozbyć się tego nieprzyjemnego uczucia. Aby temu zapobiec, warto przygotować przed spotkaniem listę awaryjnych pytań lub tematów, które można poruszyć. Postarajmy się je zapamiętać, by w razie potrzeby z łatwością wykorzystać!

Po trzecie – odpuszczenie trudnych tematów

Pierwsza randka to czas, kiedy możemy lepiej poznać drugą osobę. Jednak panuje niepisana zasada, która dotyczy unikania trudnych tematów. Obejmują one religię, politykę czy przekonania egzystencjalne. Podobnie jest z tematami związanymi z ex. Lepiej postawić na luźną rozmowę odnośnie zainteresowań czy potraw.

Po czwarte – bycie idealnym nie ma sensu

Czy na pierwszej randce trzeba być idealnym? Absolutnie nie! Jak się okazuje, przesadne staranie się o to, aby zrobić piorunujące wrażenie na drugiej osobie, może skutkować odwrotnym efektem. Postawmy zatem na naturalność – zarówno w wyglądzie, jak i zachowaniu.

Po piąte – bycie na czas

Spóźnienie się może być oznaką braku szacunku dla drugiej osoby. Co więcej, sprawia, że osoba, z którą się spotykamy czuje się niedowartościowana oraz odrzucona. Warto zatem zacząć zbierać się wcześniej, aby mieć pewność, że ze wszystkim się wyrobimy. Podobnie jest z wyjazdem, gdyż w ten sposób unikniemy korków.

Po szóste – wyluzowanie

Nie ma co ukrywać, pierwsza randka jest nieco stresująca. Wiele osób powtarza, że nie ma się czego bać, jednak jesteśmy w stanie dostrzec do dopiero po fakcie. Pamiętajmy jednak, by wyluzować, wziąć głęboki oddech i odepchnąć od siebie stres czy wszelkie napięcia. Wówczas wszystko stanie się o wiele łatwiejsze, a także przyjemniejsze!

Po siódme – bycie sobą

Wielu z nas chcąc się przypodobać drugiej osobie, udaje kogoś, kim nie jest. Tylko, czy warto? Być może na początku to ułatwi nawiązanie znajomości, jednak z czasem wszelkie niedopasowania czy różnice zdań wyjdą. Właśnie dlatego od razu warto mówić, gdy mamy odmienne zdanie na jakiś temat lub czegoś nie lubimy!

Jak ubrać się na pierwszą randkę?

Niezależnie od płci chcemy dobrze wyglądać na pierwszej randce. Nic zatem dziwnego, że odwiecznym pytaniem jest, w co najlepiej ubrać się na pierwszą randkę. Zacznijmy od tego, że nasz outfit powinien być wybrany z ciuchów, które posiadamy w swojej szafie. Nie zaleca się tutaj pożyczania ubrać, gdyż mogą one nie pasować do naszego stylu, budowy ciała czy charakteru, przez co zaczniemy udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Najlepiej postawić na ulubioną bluzkę, spodnie, w których czujemy się swobodnie oraz wygodne buty. Dodatki tutaj powinny współgrać z naszym nastrojem, a także całokształtem stylizacji. Jednak nie ma co ukrywać – każdy z nas chce ładnie wyglądać i nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby się wystroić! Pamiętajmy jednak, aby wszystko było w granicy rozsądku. Oprócz tego uwzględnimy to, gdzie się wybieramy. Wynika to z faktu, iż inaczej możemy ubrać się do restauracji, na kręgielnię, nad jezioro czy do parku.

Dlaczego warto wyspać się przed pierwszą randką?

Zdrowy sen pozwala nam prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia oraz odpowiada za regenerację całego ciała. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, że zalecany jest także przed randką? Jak się okazuje, dzięki niemu możemy cieszyć się sporymi pokładami energii oraz dobrym samopoczuciem, co korzystnie wpływa na atmosferę w czasie randki. W tym celu należy zadbać o wysokiej jakości wypoczynek, który zagwarantować może odpowiednio skomponowane łóżko. Składa się ono z licznych akcesoriów sypialnianych, w tym ergonomicznych poduszek dostępnych na www.hilding.pl. Nie można tutaj także zapomnieć o wysokiej jakości podłożach do spania. Na wyróżnienie zasługują wyjątkowe modele, takie jak Hilding Zorza, Hilding Melody czy Hilding Cha-Cha. Pamiętajmy jednak, aby przy ich wyborze uwzględnić osobiste potrzeby oraz preferencje. Wówczas są w stanie zagwarantować najwyższej jakości sen oraz idealne wsparcie kręgosłupa.

Z pewnością pierwsza randka niejednego z nas zestresowała. Pomimo odczuwania wielkiej ekscytacji ze spotkania z urzekającą dziewczyną lub chłopakiem, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Dzięki nim ograniczymy poziom stresu do minimum, a ze samego spotkania będziemy czerpać jak najwięcej przyjemności!