Materac nawierzchniowy to propozycja dla osób, które chcą w szybki sposób zyskać nową jakość snu. Jest również doskonałym pomysłem dla tych, którzy często podróżują, zmieniają miejsce zamieszkania, ale także po prostu jako dodatkowa ochrona materaca głównego, która zapewni chociażby jeden z flagowych modeli marki Hilding – Alt.

Zastosowanie materacy nawierzchniowych

Materace nawierzchniowe są zazwyczaj cieńsze i lżejsze od standardowych materacy. Dzięki temu możemy bez problemu korzystać z nich niezależnie od miejsca, w którym się znajdziemy. Docenią to na pewno osoby, w życie których wpisane są częste przeprowadzki, a także osoby przyzwyczajone do spania na materacu o konkretnej twardości. Dzięki temu, np. podczas wyjazdu na urlop, materac nawierzchniowy można bez problemu wziąć ze sobą i od pierwszego dnia wakacji cieszyć się błogim, relaksującym snem. Materace nawierzchniowe to również świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy śpią na rozkładanych sofach. Pozwalają wypoziomować nierówną powierzchnię i sprawiają, że podczas spania nie czujemy żadnego dyskomfortu.

Dodatkowy komfort podczas codziennego użytku

Hilding Alt - materac nawierzchniowyMaterace nawierzchniowe są łatwe do utrzymania w czystości – posiadają specjalny pokrowiec, który bez problemu można wyprać w pralce. Pamiętajmy, że na co dzień materac gromadzi kurz, roztocza, a także chłonie wilgoć z naszego ciała. Piorąc zewnętrzną, zdejmowalną warstwę w odpowiedniej temperaturze, skutecznie usuwamy brud oraz drobnoustroje. Materac staje się czysty i higieniczny, co jest szczególnie istotne dla alergików. Ponadto materac nawierzchniowy jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu możemy przenosić go z miejsca na miejsce, a w razie potrzeby schować do szafy.

Materac nawierzchniowy to spora oszczędność, o której warto pomyśleć w dzisiejszych czasach

Tradycyjne materace łóżkowe należy wymieniać co kilka lat. Zakup materaca nawierzchniowego pozwala tym samym oszczędzić pieniądze. Wystarczy bowiem po okresie użytkowania, określonym przez producenta, wymienić wyłącznie tańszy materac nawierzchniowy, bez konieczności zakupu nowego i droższego materaca tradycyjnego. Kwestia finansowa jest również istotna w momencie, gdy chcemy lub musimy zmienić twardość naszego materaca np. z przyczyn zdrowotnych. Materac nawierzchniowy pozwala wówczas na szybką poprawę jakości snu.

Dlaczego Hilding Alt to najlepszy wybór?

Poza tradycyjnymi cechami charakterystycznymi dla tego typu materaców – Hilding Alt wyróżnia konstrukcja oraz użyte materiały do jego produkcji. I tak w przypadku tego modelu zastosowanie pianki termoelastycznej Visco (o wysokości 3,7 cm) w połączeniu z dodatkową, usztywnioną pianką Flexifoam (centymetrowa warstwa dodatkowa) sprawia, że to najbardziej odporny i trwały materac dostępny na rynku. Dodatkowo wierzchnia warstwa reaguje na temperaturę ciała każdorazowo, dostosowując się do nawet najmniejszej krzywizny naszego ciała, co wzbudza u nas pożądane uczucie miękkości oraz komfortu. Model ten dostępny jest w dwóch wariantach: z jedwabistym, miłym w dotyku pokrowcem Cashmere (ok. 7 cm) lub Tencel (ok. 7 cm), który został wykonany z nowoczesnych włókien, które sprawią, że Twój materac nigdy nie będzie miał problemu z pochłanianiem nadmiernej wilgoci.