Wielu z nas cierpi na schorzenia oraz choroby kręgosłupa, które utrudniają podstawowe czynności domowe. Nic zatem dziwnego, że próbuje się każdej poznanej metody, aby choć w minimalnym stopniu uśmierzyć ból i złagodzić swój stan zdrowia. Jednym z takich sposobów, który dba o nasze plecy podczas snu jest materac medyczny. Czym on jest oraz dlaczego warto na nim spać?

Czym jest materac medyczny

Materac medyczny, aby otrzymać status wyrobu medycznego musi przejść odpowiednie testy bezpieczeństwa oraz otrzymać potwierdzające jego właściwości certyfikaty. Spanie na takim materacu pozytywnie wpływa na stan zdrowia oraz w wielu przypadkach uśmierza dokuczliwy ból pleców, z którym ciężko sobie poradzić. Materac medyczny może składać się z różnego rodzaju wkładu – piankowego (z dodatkiem pianki termoelastycznej), sprężynowego (a dokładnie kieszeniowego) lub też połączenia tych dwóch. Mówimy wtedy o materacu hybrydowym, który ma wiele niezwykłych cech, które w pozytywny sposób wpływają na stan naszego kręgosłupa. Ponadto wyróżnić można materace rehabilitacyjne, przeciwodleżynowe i dla alergików. Jednak każdy materac do spania posiada odpowiednie cechy, a niektóre z nich nawet je łączą.

 

Cechy materaca medycznego

Zastanawiając się, jaki materac wybrać warto najpierw poznać cechy materaca medycznego. Do nich należą:

  • Gdzie w Szczecinie kupić materac medyczny? idealne dopasowanie się do ciała,
  • gwarancja prawidłowego wspierania kręgosłupa,
  • doskonała wentylacja wnętrza,
  • higieniczność,
  • trwałość
  • właściwości antyalergiczne, antybakteryjne oraz antygrzybiczne,
  • często właściwości przeciwodleżynowe.

Materace medyczne zapewniają użytkownikowi również niezwykłą wygodę oraz komfort podczas odpoczynku, a prawidłowe podparcie kręgosłupa i umożliwienie regeneracji mięśni pomaga w uśmierzaniu bólu. Połączenie właściwości antyalergicznych oraz łatwości w utrzymaniu materaca w czystości odpowiada również za niezwykle higieniczny sen.

 

Materac medyczny – dla kogo

Wszystkie dostępne materace medyczne w Szczecinie oraz innych miastach w Polsce nadają się dla każdego użytkownika, niezależnie od jego wieku. Oznacza to, że materac medyczny, znany także jako rehabilitacyjny lub ortopedyczny nadaje się idealnie dla osób schorowanych oraz cierpiących na schorzenia kręgosłupa, ale idealnie sprawdzi się również w profilaktycznym działaniu przeciw powstawaniu wad postawy u młodzieży i młodych dorosłych. Materac ten będzie także odpowiedni dla osób, które pragną prawidłowo wypocząć po ciężkim dniu.

 

Materace medyczne mają wiele zastosowań – rehabilitacyjne, uśmierzające ból czy profilaktyczne, poprzez ich niezwykle pozytywne oddziaływanie na zdrowie. Istnieją w wielu wariantach, np. Hilding Salsa czy Hilding Pasodoble.