Około 25 lat swojego życia, człowiek spędza jedynie na spaniu. Jest to niesamowicie dużo czasu, dlatego warto o niego dobrze zadbać. Dla harmonijnego wypoczynku niezbędne są odpowiednio dobrane artykuły, które pomogą nam w lepszej i szybszej regeneracji. Muszą być one prawidłowo wyselekcjonowane, a co za tym idzie idealnie dopasowane do nas i naszych potrzeb. 

Materac – czy jest tak naprawdę potrzebny? 

Zdecydowanie tak. Decydując się na kupno łóżka powinniśmy być świadomi, jak bardzo sen wpływa na całe nasze życie. Często zastanawiamy się, czy zakup ten jest funkcjonalny, czy nie zajmie za dużo cennego miejsca w domu. Jednak trzeba pamiętać, że duże łóżko zdecydowanie jest lepszym rozwiązaniem, niż, nawet najwygodniejsza, wersalka, sofa lub narożnik. Meble te nadają się głównie do siedzenia, raczej nie są dobrze przystosowane do leżenia na nich całą noc. Jeżeli już zdecydowaliśmy się na łóżko, pora pomyśleć o najważniejszym – jak najlepszym materacu! Nie jest to kwestia, która jest nieważna i można łatwo ją pominąć. Dobór odpowiedniego materaca nie jest prosty i może zająć wiele godzin. Odchodzi się już od ogólnego stwierdzenia, że dobrze dobrany, powinien być jak najtwardszy. Nie ma jednego, prostego rozwiązania tego problemu, ponieważ każdy z nas posiada inną budowę ciała, jest innego wzrostu, waży mniej, lub więcej. Warto również zastanowić się, w jakiej pozycji najczęściej śpimy. Bardzo często jest to kluczowy element, który pozwoli nam łatwiej dobrać materac do własnych preferencji. Dzięki temu produkt będzie najlepszy dla nas. Pozwoli zadbać o postawę, wyeliminuje napięciowe bóle pleców oraz reszty ciała, sprawi, że będziemy w stanie lepiej się wyspać i odpocząć. Sen to praktycznie aż ⅓ naszego życia. Warto wziąć sobie tę informację do serca i zadbać o swój własny, komfortowy wypoczynek. Zatem – jak dobrać materac, który będzie idealny dla nas i będzie spełniał nasze oczekiwania?

Materac naturalny – charakterystyka

Bezcenna wartość dobrego snu - jak wybrać najlepszy materac?Bezkompromisowo, swoją uwagę warto zwrócić na materace naturalne, które idealnie sprawdzą się dla osób wyjątkowo dbających o nasz ekosystem. Został on stworzony głównie z myślą o środowisku naturalnym. Z każdym rokiem możemy zauważyć, że coraz więcej ludzi interesuje się ekologią. W tym przypadku producenci wychodzą klientom naprzeciw i proponują jeszcze więcej rozwiązań, które nie nadwyrężają działania, naszej i tak już zanieczyszczonej, planety. Materace naturalne zostały zaprojektowane tak, by w ich bazie było, jak najwięcej wartościowych materiałów pochodzenia naturalnego, które są biodegradowalne. Istotne również jest to, że w trakcie procesu produkcji nie wydzielają się do atmosfery szkodliwe substancje, dzięki czemu środowisko jest odpowiednio chronione. Oprócz tego materace naturalne posiadają wiele dobroczynnych dla zdrowia właściwości. Model zbudowano na bazie termoelastycznej pianki, która idealnie dopasowuje się do ciała. W poszczególnych partiach zastosowano oleje – rycynowy oraz sojowy, co zwiększa poziom hipoalergiczności, dlatego produkt może być używany także przez najbardziej wymagających alergików. Zastosowano również technologię, która zapewnia optymalny obieg powietrza. Przekłada się to na maksymalne odprowadzanie wilgoci, gromadzącej się podczas snu. Dzięki temu nie będziemy mieć do czynienia z bakteriami, grzybami, roztoczami czy pleśnią. Co najważniejsze, bawełna organiczna, która stanowi wypełnienie, a oprócz tego jest niesamowicie przyjemna i delikatna w dotyku, została pozyskana w sposób ekologiczny. Materac może być także stosowany przez osoby chore, ponieważ posiada właściwości przeciwodleżynowe, dzięki czemu, chory poczuje prawdziwą wygodę. Materace naturalne cieszą się coraz większą, rosnącą popularnością. Ważne jest to, że przy ich produkcji nie cierpi środowisko oraz klimat. Zapewniają niesamowity komfort użytkowania, idealnie dopasowują się do wyszukanych potrzeb i można na nich naprawdę porządnie wypocząć. Regeneracja mięśni, pełne rozluźnienie oraz odprężenie całego ciała i umysłu, na tak wygodnym, idealnie dopasowanym materacu jest gwarantowane.

Materac ekologiczny – charakterystyka 

Coraz częściej możemy zauważyć, że producenci starają się nadążać za stale zmieniającymi się trendami. Obecnie, wszelkie zmiany nadchodzą bardzo szybko i czasami ciężko zorientować się, co jest aktualnie na czasie. Realizatorom zależy, by dbać o zwiększające się potrzeby i oczekiwania klientów, tworząc produkty odpowiednie dla nich i środowiska, w którym żyją. Warto zainteresować się materacami ekologicznymi, ponieważ zdecydowanie ułatwiają one życie zgodnie z naturą i dbanie o środowisko naturalne. Istotne jest, że podczas produkcji wykorzystano energię pochodzącą ze źródeł zielonych. Sprawia to, że materiał jest najwyższej jakości, ale, co najważniejsze, nadaje się w całości do recyklingu i ponownego wykorzystania. Nie ma co ukrywać, że produkcja tego typu materacy jest o wiele bardziej przyjazna dla środowiska, dzięki temu, że nie zanieczyszcza go, nie emituje trujących związków do atmosfery, ogranicza ślad węglowy oraz ilość wytwarzanych odpadów. Zdecydowanie są to innowacyjne produkty, tworzone z troską o naszą planetę. Warto zaznaczyć, że dany materac jest dwustronny, dzięki czemu możemy dopasować jego twardość do własnych upodobań. Nasze potrzeby się stale zmieniają, a ten produkt może sprostać im bez problemu. Niebywałą zaletą na pewno jest to, że naturalne składniki nie działają drażniąco oraz nie wywołują reakcji alergicznych. W materacach ekologicznych również ogromnym plusem jest wykorzystanie lnu oraz bawełny organicznej, jako materiału pokryciowego. Surowce te charakteryzują się tym, że są niebywale przyjemne w dotyku i doskonale przepuszczają powietrze, dzięki czemu nasz organizm nie jest narażony na niepotrzebne przegrzewanie się. Oprócz tego, we wnętrzu nie gromadzi się niepożądana wilgoć, która może przyczyniać się namnażaniu szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Dobry jakościowo materac, do którego budowy są wykorzystywane najlepsze możliwe komponenty, niesamowicie pomaga w odprężeniu mięśni po całym dniu. Umożliwia to jeszcze lepszą regenerację i wypoczynek. Prawidłowe ułożenie sylwetki może wyeliminować bóle pleców i kręgosłupa, nawet te towarzyszące już dłuższy czas. Dla wielu osób bardzo ważne jest, by użytkować produkt tego typu wiele lat, nie wymieniać go zbyt często na kolejny – wiąże się to z dbaniem o środowisko oraz o własny budżet. W tym przypadku możemy liczyć, że taki materac zostanie z nami na długo, nie odkształci się i nie straci pierwotnych właściwości.

Uświadamiając sobie, że dużą część swojego życia przesypiamy, łatwiej zrozumieć, dlaczego dobór odpowiednich akcesoriów do sypialni, a co najważniejsze do łóżka, jest tak istotny. Warto postarać się, by nocny wypoczynek przebiegał w jak najbardziej wartościowych warunkach. Prawidłowa regeneracja ciała i umysłu jest bardzo istotna dla codziennego funkcjonowania.

Przeczytaj także: