Dobry sen może przynieść wiele korzyści – dobre samopoczucie, prawidłowe funkcjonowanie czy spore pokłady energii. Jednak, aby móc cieszyć się jego zaletami, warto najpierw zadbać o podłoże do spania, czyli materac. Jego rola w życiu człowieka jest niezwykle ważna, dlatego warto go odpowiednio dobrać do indywidualnych potrzeb użytkownika – wagi, preferowanej twardości czy stanu zdrowia. Czy materace lateksowe odpowiednio nadają się do tego zadania? 

Materace lateksowe – czym są?

Materace lateksowe wyróżniają się pod wieloma względami. Przede wszystkim w ich wkładzie znajduje się wysokiej jakości pianka lateksowa, która odpowiada za unikalne właściwości. Należą do nich:

  • wysoka antyalergiczność i higieniczność,
  • trwałość,
  • wytrzymałość,
  • elastyczność,
  • odpowiednie podparcie kręgosłupa,
  • sprężystość,
  • zapewnienie wrażenia lekkiego unoszenia,
  • idealne dopasowanie się do ciała.

Materace do spania powinny przede wszystkim gwarantować odpowiednie podparcie kręgosłupa oraz jego stabilizację. Zapewniają to materace lateksowe od Hilding Anders, które dodatkowo posiadają właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i nie gromadzą kurzu.

Materace lateksowe – poznaj najlepsze modele!

Materace lateksowe - dowiedz się o nich więcej! Materace lateksowe znajdujące się w ofercie lokalnych sklepów znajdują zastosowanie w każdej sypialni z uwagi na wyjątkowe właściwości. Wynikają one przede wszystkim z zastosowania wysokiej jakości wkładu w którym znajduje się pianka lateksowa. Hilding Melody to materac, który w całości składa się pianki lateksowej. Model ten jest stosunkowo twardy, dlatego polecany jest osobom cięższym, ważącym powyżej 80 kg. Obie strony materaca Hilding Melody są przystosowane do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka. Dodatkowo został ubrany w miękkie w dotyku i puszyste pokrowce – Hybrid lub Italiano. Jednak to nie wszystko, ponieważ pianka lateksowa może się również znajdować w materacach sprężynowych, takich jak Hilding Zorba czy Hilding Flamenco. Oba te materace są wyjątkowo sprężyste i posiadają wysoką elastyczność punktową, która odpowiada między innymi za redukcję drgań. Jak wszystkie materace Hilding, posiadają one siedem stref twardości, które umożliwiają idealne dopasowanie się wkładu do anatomicznej budowy ciała użytkownika. 

Materace lateksowe – dla kogo? 

Materace lateksowe są świetnym wyborem dla wielu osób. Posiadają nie tylko właściwości antyalergiczne, ale także i zostały wyprodukowane z materiałów nie wywołujących reakcji alergicznych. Zapewniają higieniczne warunki snu poprzez odpowiednią wentylację oraz właściwości pianki lateksowej, co jest dodatkowym atutem dla alergików. Z uwagi na bardziej twarde podłoże są one polecane osobom cięższym lub preferującym tego rodzaju materace. Idealnie sprawdzą się także w sypialni par, singli, osób starszych czy cierpiących na bóle kręgosłupa. Tak naprawdę z materace lateksowe są dla każdego – niezależnie od potrzeb!

W ofercie lokalnych sklepów można znaleźć wyjątkowe materace, posiadające wkład oparty na piance lateksowej. Dzięki temu posiada wiele wspaniałych właściwości, z których praktycznie każdy może skorzystać, a szczególnie alergicy, którym ten materac jest dedykowany. Materace lateksowe to świetne produkty, które idealnie sprawdzą się w każdej sypialni.