Materace dla osoby ciężkiej to produkty, które przede wszystkim powinny gwarantować wysokiej jakości podparcie, lecz również prawdziwy komfort snu. Które sprawdzą się w tym przypadku najlepiej? Przedstawiamy nasze typy!

Model typu multipocket

Jeśli chodzi o materace dla osób o podwyższonej masie ciała bez wątpienia bardzo dobrym rozwiązaniem będą modele typu multipocket. Świetnym wyjściem może być tutaj między innymi Hilding Cha-Cha. Posiada on dużą ilość malutkich sprężyn, które zostały umieszczone w osobnych kieszeniach, w związku z czym w sposób bardzo indywidualny dopasowuje się on do naszego kształtu ciała. Jednocześnie wskazany wyrób posiada aż dwie twardości, dzięki czemu jeśli zmienią się nasze preferencje lub waga z łatwością możemy zmodyfikować właściwości produktu. Materac ten wyposażony jest w między innymi matę filcową, która amortyzuje sprężyny i w świetny sposób podpiera ciało. Produkt jest bardzo trwały, nie odkształca się, co oznacza, że bez wątpienia sprawdzi się przez długi czas.

Podparcie z maty kokosowej

Materace dla osoby ciężkiej - które będą najlepsze?Dla osób cięższych świetnie może sprawdzić się Hilding Fandango. Przede wszystkim za odpowiednie podparcie odpowiada w tym przypadku mata kokosowa, która w skuteczny sposób utrzymuje ciało w prawidłowej pozycji, utwardza powierzchnię i gwarantuje jednocześnie szereg właściwości antyseptycznych. Posiada on aż dwie strony o różnych twardościach, dzięki czemu produkt wystarczy obrócić, aby zagwarantować sobie komfortowy sen przez całą noc. O tym, że wskazany materac gwarantuje nam komfortowe podparcie świadczy między innymi fakt, że uzyskał status wyroby medycznego. Musiał on przejść szereg testów, które poświadczają wysoką jakość produktu, w związku z czym osoby, które wybiorą wskazany  model bez wątpienia nie poczują się zawiedzione!

Materac z sześcioma twardościami

Dla osób cięższych bez wątpienia świetnie sprawdzi się Hilding Electro. Jego bazę stanowią wysokiej jakości sprężyny multipocket. Warto wspomnieć, że daje on szansę skorzystania z aż sześciu twardości – to gwarantuje w tym przypadku odpinany top, który z jednej strony posiada dopasowującą się do kształtu ciała piankę termoelastyczną, obiecującą przyjemny efekt otulenia. Z drugiej natomiast umieszczono warstwę lateksową, która jednocześnie świetnie podpiera ciało, lecz też jest bardzo komfortowa. Materac wyposażony jest również w hybrydową piankę Fusion, która gwarantuje przepływ powietrza we wnętrzu produktu. Będzie to bez wątpienia dobre rozwiązanie dla osób cięższych, lecz również tych, które z różnych powodów borykają się z boleściami kręgosłupa.

Porządne podparcie to jeden z najważniejszych czynników, na jakie powinny zwracać osoby cięższe. Dzięki temu między innymi uda im się pozbyć dolegliwości bólowych i wypocząć podczas snu, co przełoży się na poziom energii w ciągu dnia.