Hilding Makarena zaliczany jest do grona materacy multipocket, jednak to nie jego jedyna zaleta! Wspomniany model uzyskał status wyroby medycznego I klasy, co oznacza, że świetnie sprawdzi się dla osób, które borykają się z różnego rodzaju problemami na tle zdrowotnym. Poznaj go bliżej i przekonaj się, czy to właśnie rozwiązanie dla ciebie.

Materac o właściwościach prozdrowotnych

Jak już zostało wspomniane, wskazany model uzyskał status produktu medycznego, co potwierdza jego wysoką jakość. Musiał on przejść szereg restrykcyjnych testów oraz badań, które miały potwierdzić jego pełne bezpieczeństwo oraz to, że w pozytywny sposób oddziałuje na zdrowie jego użytkowników. Jednocześnie produkt został wyróżniony Certyfikatem jakości AEH. Materace, które zostają nim odznaczone testowane są na czterech, najważniejszych płaszczyznach, które przekładają się na komfort oraz właśnie aspekty zdrowotne, a mianowicie ergonomia, klimat, higiena i trwałość. W tym przypadku testy przeprowadzane są w laboratorium Sleep – Lab, które działa we współpracy właśnie ze Szwajcarskim Instytutem AEH.  Wszystkie te certyfikaty udało się uzyskać, dzięki najwyższej jakości materiałom, które zostały zastosowane w czasie trwania procesu produkcji.

Materac: co odpowiada za komfort snu?

Hilding Makarena - z myślą o zdrowiuMaterac został zbudowany na bazie sprężyn kieszeniowych. Oznacza to, że każda sprężyna została umieszczona w osobnej kieszeni, dzięki czemu całość w indywidualny sposób jest w stanie reaguje na nacisk wywierany przez użytkowników wyrobu. Jednak fakt, że zaliczany jest on do wyrobów typu multipocket oznacza, że sprężyny posiadają mniejszą średnicę niż standardowe, w związku z czym jeszcze lepiej dostosowują się do krzywizn anatomicznych ciała, a dodatkowo odznacza się zdecydowanie lepszą żywotnością i będzie nam służył bez wątpienia przez bardzo długi czas! Warto dodać, że materace Hilding posiadają również najwyższej jakości pianki – w tym przypadku jest to pianka termoelastyczna po jednej stronie, a po drugiej blok lateksu. Oznacza to, że wystarczy jedynie odwrócić model na drugą stroną, w związku z czym łatwiej jest dostosować go do naszych indywidualnych potrzeb, które często mogą się zmieniać.

Znajdź pokrowiec dla siebie!

Za komfortowy odpoczynek odpowiada również dobrze dobrany pokrowiec. Wybierać możemy pomiędzy jednym z dwóch, wysokiej jakości modeli, a mianowicie Elips lub Merced. Pierwszy jest bardzo elastyczny, odznacza się wysoką trwałością, a co również ważne został wyprodukowany z wysokiej jakości dzianiny, która jest bardzo przyjemna w dotyku. Z kolei model Merced daje przyjemny efekt masaży, a to za sprawą specjalnych tłoczeń, w jakie został wyposażony. Obydwa modele bez problemu można prać w nawet 60 stopniach, w związku z czym łatwo można pozbyć się wszelkich bakterii i zabrudzeń z jego powierzchni, przez co całość wspaniale nada się również dla alergików.

Materac o statusie wyrobu medycznego, który dodatkowo daje nam możliwość dostosowania twardości do naszych potrzeb. To właśnie wyjątkowy Hilding Makarena, który bez wątpienia będzie trafionym rozwiązaniem.

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/