Zdecydowanie największą popularnością wśród podłoży do spania cieszą się materace piankowe. Nie każdy jednak wie, że wybór spośród głównych kategorii i rodzajów to jeszcze nie koniec! W ofercie materacy piankowych możemy znaleźć zupełnie różne materiały, z których powstały dane produkty, dlatego warto znać temat nieco bliżej, by wybrać ten, które będzie najbardziej dostosowany do naszych oczekiwań. Sprawdź, jaki materac piankowy wybrać, by być zadowolony, z zakupu!

Materace piankowe. Rodzaje pianek w materacach

Często wśród użytkowników podłoży do spania pojawia się pytanie, jaki materac wybrać? Nic dziwnego – w końcu jest to niemała inwestycja na kilka kolejnych lat, dlatego warto zadbać o to, by decyzja była możliwie jak najbardziej trafna. Warto zwrócić zatem uwagę, że nawet w obrębie materacy piankowych pojawiają się kolejne podkategorie produktów! Każda pianka, z której stworzone zostają materace do spania, charakteryzuje się nieco innymi właściwościami, przez co różni się od pozostałych. Zebraliśmy najważniejsze rodzaje pianek w poniższych podpunktach.

Pianka poliuretanowa

Jaki materac piankowy wybrać?To podstawowy materiał do tworzenia materacy. Pianka poliuretanowa, inaczej nazywana syntetyczną pianą PUR, charakteryzuje się przede wszystkim wysoką wytrzymałością oraz odpornością na wszelkie zniekształcenia produktu, między innymi ze względu na nacisk ciała podczas leżenia. Co więcej, gwarantuje optymalną izolację termiczną ze względu na jednolitą strukturę wykonania. Pianka ta jest z reguły dość tania i pospolita.

Innowacyjna pianka wysokoelastyczna i termoelastyczna

Współczesne materace, głównie marki Hilding Anders, są tworzone z innowacyjnych materiałów, jakim są pianki wysokoelastyczne oraz termoelastyczne. Pierwsza z nich posiada nieregularną strukturę, co ułatwia przepływ powietrza w produkcie. Ta cecha pozwala na zapobieganie powstawania bakterii oraz roztoczy, zapobiega też gromadzeniu się większej ilości kurzu. Pianka termoelastyczna natomiast reaguje nie tylko na indywidualny ciężar ciała użytkownika, ale także na jego temperaturę. To sprawia, że materace wykonane z tego produktu stają się świetnym wyborem dla osób, które borykają się z różnymi schorzeniami kręgosłupa.

Pianka lateksowa

Dużym zainteresowaniem cieszą się także materace lateksowe, które są wykonane z pianki z naturalnie występującego mleczka kauczukowego. To najbardziej ekologiczny wybór, który pozwala na zachowanie właściwości antybakteryjnych oraz dużej elastyczności. Materace lateksowe są odporne na wszelkie zniekształcenia oraz mechaniczne uszkodzenia, dzięki czemu charakteryzują się niesamowitą trwałością.

Nie da się odpowiedzieć na pytanie, jaki materac wybrać, by każdy użytkownik był zadowolony. To wybór, który musi zostać podjęty w oparciu o upodobania oraz potrzeby danej osoby. Warto odwiedzić sklepy z materacami w Szczecinie, by poznać materac przed zakupem i podjąć odpowiednią decyzję.