Często zadajemy sobie to pytanie, chcąc zmienić styl życia na zdrowszy. Pierwszym krokiem może być zmiana materaca – to z pozoru nic wielkiego, a wiele osób odczuło ogromną różnicę po wymianie starego łóżka na nowe podłoże do spania. Przede wszystkim odpowiedź na pytanie, jaki materac wybrać, powinna uwzględniać Twój komfort i wygodę. To jest najważniejsze! Jednak z pewnością dla osoby, która nie zna tej branży dłużej może wydawać się to nieco bardziej skomplikowane. Dziś pomożemy rozwiać wątpliwości!

Rodzaje materacy na rynku. Jaki materac wybrać?

Na samym początku projektowania sypialni niejednokrotnie pojawia się pytanie, czy łatwiej nie byłoby wybrać kanapy zamiast materaca. Niezależnie od tego, czy łatwiej czy nie, nie da się ukryć, że to podłoże do spania jest podstawą do tego, by każda noc była przespana. Z tego względu nie ma sensu zastanawiać się pomiędzy kanapą a materacem, a od razu postawić na materac wysokiej jakości. To jednorazowy wydatek, który jest jednocześnie inwestycją we własne zdrowie. Jeśli wybierzemy kanapę lub niskiej jakości produkt, prędzej czy później będziemy musieli wymienić go na nowy. Wysokiej jakości materac do spania pozwoli na użytkowanie przez kilka kolejnych lat bez konieczności wyrzucania. Jedyne o czym trzeba pamiętać to odpowiednia higiena – w ten sposób produkt posłuży nam jeszcze dłużej. Pozostaje zatem kwestia tego, jaki materac wybrać, jeśli na rynku jest mnóstwo różnych rodzajów? Warto przyswoić informacje o różnych modelach, czyli między innymi piankowych, sprężynowych i lateksowych. Świadomość tego, jakie mają cechy charakterystyczne i dla kogo są polecane, powinna ułatwić wybór i podjęcie właściwej decyzji.

Najważniejsze informacje o użytkowniku materaca

Jak wybrać materac do domu?Podczas zakupu materaca trzeba uwzględnić nie tylko właściwości produktu, ale też nasze upodobania, preferencje i potrzeby. Do najważniejszych informacji należą przede wszystkim wiek, waga i wzrost. Inny materac do spania będzie wybrany dla lżejszej osoby, a inny – dla cięższej. Dlatego ważne jest, by zawsze zwracać na to uwagę. Co więcej, każdy rodzaj produktu posiada odmienne cechy. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, podczas dokonywania wyboru niezbędne będzie zapoznanie się z charakterystyką, która z pewnością ułatwi cały proces. W razie wątpliwości warto jednak udać się do punktu stacjonarnego w Szczecinie, gdzie konsultant służy pomocą i dobierze odpowiedni produkt do preferencji. W ten sposób można także sprawdzić materac przed dokonaniem zakupu.

Przeznaczenie materaca. Dla singla czy dla pary?

Nasze preferencje to jedno, jednak zakup materaca powinien uwzględniać także okoliczności. Czy szukamy produktu do wspólnej sypialni, czy może dla dziecka? Oczywiste jest, że główną różnicą będą tutaj wymiary, jednak nie tylko! Trzeba zatem zwrócić uwagę na to, jakie będzie przeznaczenie podłoża do spania, bo inny produkt wybierzemy do głównej sypialni, a inny – do pokoju gościnnego.

Decyzja o zakupie materaca wiąże się z inwestycją w swoje zdrowie. Warto stawiać na rozwiązania wysokiej jakości, które redukują ryzyko wymiany produktu na nowy w ciągu kilku kolejnych lat.