Indywidualne czynniki oraz wiek w dużej mierze determinują zapotrzebowanie na sen. Szacuje się jednak, że osoby starsze powinny na sen przeznaczyć 7-8 godzin na dobę. Jednak dużą rolę odgrywa tutaj odpowiednia jakość wypoczynku, o którą zadbać można na wiele sposobów, w tym poprzez unikalne materace do spania od Fit.4.Sleep!

Materace Fit.4.Sleep a twardość dopasowana do seniora

Twardość, to nic innego, jak subiektywne odczucie, które w dużej mierze zależy od trzech czynników – wagi, wzrostu oraz preferencji. Jej dopasowanie do użytkownika jest ważne, gdyż zbyt miękkie lub twarde materace Fit.4.Sleep mogą w negatywnie wpłynąć na kręgosłup. Każdy produkt charakteryzuje się inną twardością, do których zaliczyć można:

  • H1, czyli materace miękkie, dla osób ważących mniej niż 60 kg,
  • H2, czyli materace średnio twarde, dla osób ważących między 60-80 kg,
  • H3, czyli materace twarde, dla osób ważących 80-100 kg,
  • H4, czyli materace bardzo twarde, dla osób ważących więcej niż 100 kg.

Niezależnie od swojego rozmiaru, materace 80×200 cm czy 160×200 cm z wkładem sprężynowym mogą wyróżnić się dwoma twardościami, a piankowym – czterema, dzięki czemu możemy z łatwością dopasować ją do aktualnych preferencji użytkownika.

Jak zapewnić spokojny sen seniorom? Postaw na materace Fit.4.Sleep!Materace Fit.4.Sleep a antyalergiczne środowisko snu

Antyalergiczne i higieniczne środowisko snu jest niezwykle ważne, zarówno dla seniorów, jak i innych użytkowników. Wszystko z uwagi na to, iż uniemożliwiają one nadmierne gromadzenie kurzu oraz wilgoci, która stwarza odpowiednie warunki do rozwijania się bakterii i pleśni. Obecność alergenów w podłożu do spania jest niedopuszczalna, gdyż może to powodować trudności z oddychaniem oraz silne reakcje alergiczne. Właśnie dlatego warto postawić na materace Fit.4.Sleep, które poprzez wysoki stopień cyrkulacji powietrza są w stanie usunąć nadmiar wilgoci zgromadzonej przez noc z ciała użytkownika i umożliwić jej całkowite odparowanie. Oprócz tego, każdy model, został wyposażony w unikalne pokrowce EasyRefresh, które dodatkowo wspomagają właściwości antyalergiczne.

Materace Fit.4.Sleep a możliwość dopasowania rozmiaru łóżka

Na współczesnym rynku mamy dostęp do licznych produktów do spania, jednak większość z nich jest ograniczona pod kątem rozmiaru. Kwestia ta opiera się przede wszystkim na dopasowaniu długości oraz szerokości wybranego modelu do:

  • metrażu sypialni,
  • rodzaju ramy,
  • łóżka singla lub pary.

Materac Fit.4.Sleep w swojej ofercie mają produkty, które są w stanie sprostać oczekiwaniom niemalże każdego! Dlaczego? Przede wszystkim znajdziemy tutaj wąskie materace 90×200 cm, a także  szerokie – 180×200 cm!

Zdrowy sen pozwala nam na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Dla seniorów jest to niezwykle ważne, gdyż często zmagają się z różnymi dolegliwościami bólowymi oraz chorobami. Zatem nie czekajmy i już dziś zadbajmy o najlepszą jakość snu!