Kiedy kładziemy się spać w nowym miejscu, rankiem często budzimy się zdezorientowani, nie wiedząc, gdzie się znajdujemy. Nie ma wątpliwości, że przyzwyczajenie się do nowego otoczenia wymaga czasu. Na szczęście są sposoby, które mogą nam ułatwić to zadanie. Jak szybko przywyknąć do spania w nowym miejscu?

Wprowadzenie rutyny

Nie można zaprzeczyć, że rutyna działa na nas naprawdę pozytywnie. Jesteśmy odprężeni, nasze ciało zapamiętuje, co mamy robić, nie odczuwamy lęku związanego z tym, co ma się wydarzyć – rutyna niesienie ze sobą wiele korzyści. Warto zadbać o to, by wprowadzić do naszego życia specjalną wieczorną rutynę, która pomoże nam zasnąć.

Jeśli opracowaliśmy wieczorną rutynę już wcześniej, zacznijmy ją praktykować w nowym miejscu. Nawet jeśli nie czujemy się do końca komfortowo w obcej przestrzeni, wykonywanie znajomych, stałych czynności pozwoli nam się odstresować. Skoro nasza rutyna pomagała nam się zrelaksować już wcześniej, dlaczego miałaby nie zadziałać w nowym miejscu? Praktykowanie rutyny spowoduje, że znacznie szybciej przyzwyczaimy się do obcego mieszkania.

Jak przyzwyczaić się do spania w nowym miejscu?Zabranie ze sobą ulubionych przedmiotów 

Znajome, ukochane przedmioty to wielka pociecha, gdy znajdujemy się wiele kilometrów od naszego domu. Nieważne czy jedziemy na krótki wyjazd, czy przeprowadzamy się do nowego miasta – weźmy ze sobą ulubione rzeczy. Wstawienie ich do nowego miejsca sprawi, że wnętrze od razu wyda nam się przytulniejsze.

Zrelaksowanie się

Nie ma wątpliwości, że przebywanie w obcym miejscu może być stresujące. Szczególnie w momencie, gdy mamy tam spać, a wcale nie czujemy się komfortowo. Jeśli perspektywa spania w nowej przestrzeni nas przytłacza, zadbajmy o nasze zdrowie psychiczne, stawiając na relaks. Możemy na przykład wziąć gorącą kąpiel z dodatkiem uspokajających olejków eterycznych lub posłuchać relaksacyjnej muzyki. Wyciszenie myśli i odprężenie mięśni sprawi, że łatwiej nam będzie zasnąć. Przybywając do nowego miasta, weźmy najpierw pod uwagę nasz komfort. Nawet jeśli czeka na nas długa lista rzeczy do zrobienia i zobaczenia, dopilnujmy, aby zadbać o siebie samego i zapewnić sobie chwilę na prawdziwy wypoczynek.

Zadbanie o wygodę

Przyzwyczajenie się do spania w nowym miejscu może wiązać się nie tylko z poczuciem obcości, ale i z niewygodą. Często na przykład łóżka w hotelach mają zbyt twarde materace i za mało poduszek – przyczyn może być wiele. Zwróćmy uwagę na ten aspekt, ponieważ nasz komfort jest naprawdę istotny.

Jeśli tylko podróżujemy gdzieś, ale nie umiemy przywyknąć do zastanego posłania, zainwestujmy w topper na materac. Ma on formę maty, którą możemy położyć na hotelowej sofie. Topper gwarantuje nam niezwykłą wygodę, a do tego pomoże zredukować ból pleców związany ze zbyt miękkim lub zbyt twardym podłożem. Pamiętajmy, że podróżując z małym dzieckiem, powinniśmy uwzględnić jego wyjątkowe potrzeby. Przydać się może antyalergiczna kołdra dziecięca, która uchroni nasze dziecko przed pojawieniem się alergii, a do tego zapewni mu wysoki komfort.

Fakt, że najlepiej nam się śpi we własnym, znajomym łóżku, jest zupełnie normalny. Czasem jednak sytuacja zmusza nas do wyjazdów lub zmiany miejsca zamieszkania. Wtedy okaże się, że potrzebujemy czasu, aby przyzwyczaić się do nowego miejsca. Warto wiedzieć, że istnieją sposoby na to, aby znacznie przyspieszyć ten proces!