W obecnych czasach wiele osób prowadzi zdrowy tryb życia. Ciągłe treningi, praca i mało czasu dla siebie sprawiają, że czasu na regenerację jest często zbyt mało. Jest ona jednak bardzo istotna, a jej nieodłączny element to zdrowy sen. Sportowcy powinni pomyśleć o zakupie wysokiej jakości materaca, który zapewni im komfortowy wypoczynek, a jednocześnie zadba o ich zdrowie. 

Wypełnienie produktu

Sportowcy powinni wybierać materace o odpowiednim wypełnieniu, dopasowanym do ich potrzeb i zapewniającym dogłębną regenerację organizmu. Dobrym wyborem mogą okazać się materace piankowe. Wśród nich należy wyróżnić te wykonane z pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej. Modele termoelastyczne idealnie dopasowują się do krzywizn ciała użytkownika pod wpływem jego ciepła. Są niezwykle wygodne i sprawiają, że mięśnie są rozluźnione, dzięki czemu ich regeneracja może być lepsza. Materac wykonany z pianki termoelastycznej zapewnia także kompleksowe wsparcie dla kręgosłupa. Poprawia także krążenie, ponieważ nie uciska na ciało, a idealnie się do niego dopasowuje. Modele wysokoelastyczne są niezwykle trwałe, a dzięki swojej sprężystości ułatwiają zmianę pozycji podczas snu, a także wstawanie z łóżka. Materac reaguje na wagę użytkownika i dopasowuje się do kształtu jego ciała. Zapewnia także wsparcie dla szyi, karku i kręgosłupa. Dobrym wyborem może okazać się także model sprężynowy. Modele te są bardzo solidne i trwałe, a także zapewniają wysoką elastyczność punktową – dzięki temu nie przenoszą drgań.

Stopień twardości

Sprawdź lokalną ofertę materacy dla sportowcówStopień twardości materaca powinien być dopasowany do wagi jego użytkownika. Choć wielu osobom wybór ten wydaje się trudny, to wcale tak nie jest. Osoby nieprzekraczające 60 kilogramów powinny decydować się na miękkie materace, a cięższe, ale nieprzekraczające 80 kilogramów wyśpią się na średnio twardych modelach. Twarde modele sprawdzą się osobom ważącym pomiędzy 70, a 110 kilogramów, a na bardzo twardych powinny spać osoby, których waga przekracza 110 kilogramów. Stopień twardości jest bardzo ważnym elementem dobrze dobranego materaca. Zbyt miękki model może być powodem bólu pleców, czy nawet powstawania wad postawy. Bardzo źle wpływa on także na kondycję kręgosłupa. Natomiast zbyt twarde produkty nie pozwalają na rozluźnienie mięśni, a więc nie mogą się one w pełni regenerować. Uciskają też na ciało i sprawiają, że kręgosłup znajduje się w nieodpowiedniej pozycji. Stopień twardości materaca powinien być więc dobrany przede wszystkim do wagi sportowca, a także jego preferencji. Nie można jednak zapominać o tym, że choć model może wydawać się wygodny, nie jest on dobry dla zdrowia.

Sportowcu, zadbaj o siebie!

Pamiętaj, że regeneracja po treningu to nie tylko pełnowartościowy posiłek, ale także, a może przede wszystkim, jakościowy sen. Dlatego też powinieneś zakupić materac, który sprosta Twoim potrzebom i pozwoli Ci na prawdziwy wypoczynek. Wysokiej jakości modele znajdziesz w materacach Szamotuły czy Kęty. Nie czekaj zbyt długo i zadbaj o swoje zdrowie i regenerację decydując się na dopasowane do Twojego trybu życia podłoże. Dobry sen bezpośrednio wpłynie na Twoje samopoczucie i da Ci siłę do wykonywania codziennych treningów.