Sen jest podstawową potrzebą biologiczną, bez której nikt nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo. Jak jednak wiadomo, aby czuć się wyspanym, paradoksalnie nie wystarczy kłaść się do łóżka każdego wieczoru i zapadać w sen. Należy trzymać się zasad higieny snu i zadbać o to, aby nocny wypoczynek odbywał się na produktach wysokiej jakości.

Higiena snu – kilka prostych zasad

Higiena snu to nic innego, jak zbiór zasad, które polepszają jakość nocnego wypoczynku oraz, co za tym idzie, samopoczucie w ciągu dnia. Absolutnie nie są to trudne do zrealizowania założenia. Wręcz przeciwnie – bardzo łatwo wprowadzić je do życia codziennego.

  • Zadbaj o regularną aktywność fizyczną. Optymalną ilością są ćwiczenia 5 razy w tygodniu przez około 30 minut. Może to być na przykład spacer, taniec, czy inny rodzaj aktywności. Należy jednak pamiętać, aby nie ćwiczyć zbyt późno – optymalna pora to ćwiczenia maksymalnie do 19-20.
  • Ustal stały harmonogram dnia. Zasypianie i wstawanie mniej więcej o tej samej porze pozwala przyzwyczaić mózg do pewnych mechanizmów, a co za tym idzie – sprawia, że wstawanie jest łatwiejsze.
  • Unikaj drzemek w ciągu dnia. Przynoszą one jedynie chwilową i pozorną ulgę, ale – gdy trwają więcej niż pół godziny – prowadzą do pojawienia się senności później i utrudniają wieczorne zapadanie w sen.
  • Zadbaj o prawidłową temperaturę w sypialni. Optymalna temperatura powinna mieścić się w przedziale od 18 do 21 stopni Celsjusza.
  • Unikaj używek.
  • Zadbaj o prawidłowe oświetlenie. W ciągu dnia tak długo, jak to możliwe, korzystaj ze światła dziennego. Wieczorem ogranicz światło niebieskie.

Jaki materac wybrać?

\Jak spać, aby się wyspać? Poznaj wysokiej jakości akcesoria sypialniane!Jedną z najważniejszych decyzji wpływających na jakość nocnego wypoczynku jest wybór odpowiedniego materaca. Podłoża sypialniane można prosto podzielić na dwie grupy: sprężynowe i piankowe. Różnią się od siebie przede wszystkim rodzajem wypełnienia. \Łóżko z materacem kieszeniowym\ charakteryzuje się bazą w postaci sprężyn. Ruchome elementy są umieszczone pojedynczo w materiałowych „kieszeniach”, dzięki czemu działają całkowicie indywidualnie. Takie rozwiązanie sprawia, że podłoże zyskuje na elastyczności punktowej. Oznacza to, że ugina się jedynie w miejscach nacisku i doskonale dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała użytkownika, dzięki czemu zapewnia mu ponadprzeciętny komfort. \Materac piankowy\ jest z kolei rozwiązaniem, które w ostatnim czasie zyskało rzeszę miłośników.  Wynika to z faktu, iż tego typu wyroby są bardzo przystępne cenowo, a ich jakość nie odbiega od wcześniej opisywanych materacy sprężynowych. Nowoczesne technologie i surowce pozwoliły na to, by podłoża tego typu były wytrzymałe. Ich ogromną zaletą jest również możliwość korzystania z nich na stelażach z regulacją.\

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Odpowiednio dobrany do wagi i wzrostu materac – jest. Zdrowe nawyki i higiena snu – są.  Cóż w takim razie brakuje? Rzecz jasna akcesoriów sypialnianych! Doskonałym rozwiązaniem dla wymagających jest poduszka piankowa\, która doskonale podpiera kark i głowę osoby śpiącej, a przy okazji zapobiega pogłębianiu się dolegliwości bólowych w kręgosłupie.  Na jakość wypoczynku wpływa również pościel (najlepiej, by była ona z naturalnego materiału), kołdra dopasowana do aktualnie panującej pory roku oraz stelaż.

Jeśli chcesz czuć się wypoczęty/a i szczęśliwy/a, zainwestuj w wysokiej jakości akcesoria sypialniane na Senna Materace! Jeśli połączysz je z odpowiednimi nawykami, Twoje samopoczucie może zmienić się diametralnie. Oczywiście na lepsze!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/