Jeśli od dłuższego czasu odczuwamy złe samopoczucie i nie umiemy sobie z tym poradzić, może być to znak do tego, aby oczyścić swoją energię. To świetny sposób, aby pozbyć się negatywności i pesymistycznego myślenia. W jaki sposób możemy to zrobić? Poznaj sposoby na skuteczne oczyszczenie energii!

Dlaczego warto oczyszczać swoją energię?

Oczyszczanie energii to czynność, którą zdecydowanie warto wdrożyć do naszego życia. Dlaczego? Dzięki niej możemy znacząco poprawić swój nastrój, jak i atmosferę, która panuje w naszym domu. Nie można ukryć, że na co dzień doświadczamy wielu różnych bodźców. Nie wszystkie z nich są pozytywne – wiele z nich może wpłynąć na nas niekorzystnie, powodując, że nasze samopoczucie znacznie się pogarsza, wywołując stres czy niepokój. Często to właśnie osoby, z którymi przebywamy, mają na nas taki efekt. Jeśli trzymamy się blisko z tzw. wampirami energetycznymi, może się okazać, że po spotkaniu z nimi jesteśmy osłabieni i pozbawieni siły życiowej. Po spędzeniu czasu z kimś takim będziemy czuć się gorzej, niż wcześniej. Oczyszczenie jest jednym ze sposobów na to, aby odzyskać swoją energię i szybciej dojść do siebie. Oczyszczanie możemy zastosować też w naszym domu – warto rozważyć to w momencie, w którym zauważymy, że w naszym domu nie czujemy się przytulnie, odczuwamy negatywne emocje, a do tego często dochodzi między nami i innymi współlokatorami do kłótni. Może to świadczyć o tym, że w naszych czterech ścianach nagromadziła się zła energia. Oczyszczanie może podnieść nasze wibracje i wpłynąć korzystnie na naszą aurę, która składa się z naszych myśli oraz uczuć. Jeśli postaramy się o to, aby dostarczać sobie pozytywne doświadczenia, tak też będziemy się czuli.

Co więcej, musimy przyznać, że w spokojnej, pozbawionej negatywnej energii przestrzeni o wiele łatwiej będzie nam się zrelaksować. To może pozytywnie wpłynąć na nasz wypoczynek – w takim otoczeniu nie będziemy mieć problemów z zaśnięciem, a nasz sen stanie się głębszy i spokojniejszy. Jeśli pragniemy spotęgować ten efekt, możemy zaopatrzyć się w dobrze dopasowany do nas materac, który sprawi, że będziemy mogli skutecznie rozluźnić nasze mięśnie. Ważne, aby model był prawidłowo do nas dobrany – podczas wyboru zwróćmy uwagę na różne kwestie, w tym na właściwości, rodzaj wypełnienia oraz rozmiar materaca. Ciekawe produkty o wielkości 120×190 czekają na nas na stronie https://sennamaterace.pl/120-materace-120×190. Komfortowe podłoże snu pomoże nam też podczas przeprowadzanej przed snem medytacji – dzięki wygodzie będziemy mogli się w pełni odprężyć.

Jak możemy oczyścić naszą energię?Jakie są sposoby na oczyszczanie energii?

Istnieje wiele różnych sposobów na oczyszczanie energii, dzięki czemu będziemy mogli wybrać taką technikę, która najbardziej z nami rezonuje i sprawdza się w naszej przestrzeni. Pamiętajmy jednak o tym, że niezależnie od tego, jaką metodę dobierzemy, kluczowym elementem oczyszczania energii jest zrobienie tego z konkretną intencją. Oznacza to, że powinno szczerze zależeć nam na tym, aby oczyścić nasze otoczenie i pożegnać się z negatywnymi bodźcami. Nierzadko będzie to wymagało stanięcia twarzą w twarz z nieprzyjemnymi emocjami. Warto jednak podjąć ten trud, ponieważ potem poczujemy się o wiele lepiej. Jeśli chodzi o sposoby oczyszczania energii, możemy skorzystać z zasobów aromaterapii, medytacji, jogi czy też holistyki.

Oczyszczający oddech

Niezwykle prostą, ale i skuteczną techniką na oczyszczenie energii jest świadome oddychanie. Techniki oddychania od lat wykorzystywane są w najróżniejszych dziedzinach. Możemy użyć ich również w tym przypadku. Spokojne, intencjonalne oddychanie pomaga nam zatrzymać się w danej chwili i zapanować nad naszymi odczuciami. To idealna okazja do tego, aby przyjrzeć się sobie i odrzucić to, co dłużej nam już nie służy. Pomoże nam w tym oddychanie metodą 4-7-8. Polega ona na wdychaniu powietrza przez 4 sekundy, wstrzymywaniu go przez 7, a następnie wydychaniu przez 8. To metoda, która wywodzi się z praktyki jogi. Wycisza i pomaga się zrelaksować.

Oczyszczanie z użyciem kryształów

Do procesu oczyszczania możemy wykorzystać różne elementy. Mogą być to na przykład naturalne kryształy, które są znane ze swoich specjalnych właściwości. Część z nich posiada właśnie działanie oczyszczające i może pomóc nam pozbyć się tego, z czym chcemy się już pożegnać. Kryształy są bardzo funkcjonalne, jako że możemy wykorzystać je jako część biżuterii, schować do kieszeni czy też położyć obok łóżka, aby mieć je przy sobie w trakcie medytacji. Sprawdzi się tutaj szczególnie kryształ górski, który jest najczęściej wykorzystywany podczas rytuału oczyszczania. Pozbycie się negatywnej energii i stworzenie ochrony przed stresem oraz niepokojem zagwarantuje nam kwarc dymny, który jest wyjątkowo silnym kamieniem. Kwarc różowy z kolei pomoże nam pielęgnować w sobie pozytywne odczucia, takie jak miłość do siebie i bliskich. Warto nosić przy sobie te poszczególne kamienie, aby odczuć ich pozytywne działanie i uchronić się przed niechcianymi konsekwencjami.

Oczyszczanie domu z negatywnej energii

Oczyszczać możemy nie tylko siebie, ale też przestrzeń, w której przebywamy. Musimy mieć na uwadze, że w naszym domu, tak samo jak w nas, również mogą zgromadzić się negatywne emocje i zła energia. Jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie było swobodnym miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie, warto przeprowadzić rytuał oczyszczający, jeśli czujemy, że jest taka potrzeba. Mogliśmy nie zdawać sobie sprawy z tego, że techniką oczyszczającą może być przeprowadzenie gruntownych porządków. W czystej, uporządkowanej przestrzeni nie będzie miejsca nie tylko na kurz, ale i na nieprzyjemne emocje. Po tym, jak dokładnie posprzątamy naszą przestrzeń, możemy być pewni, że pozostałe rytuały oczyszczające przebiegną skutecznie. Możemy zdecydować się na przykład na palenie świec, które dodatkowo stworzą wyjątkowy klimat. Świetną opcją będzie też zapalenie kadzidełka i okadzenie nim wszystkich pomieszczeń – zwróćmy uwagę na to, aby skierować je w stronę kątów pokoi, gdzie lubi się gromadzić negatywna energia.

Zamiast zmagać się ze złym samopoczuciem i negatywnością, zróbmy coś, aby oczyścić naszą energię. Dzięki temu będziemy mogli uwolnić się od wszelkich złych bodźców. To sprawi, że momentalnie poczujemy się lepiej i będziemy mogli na nowo cieszyć się dobrym nastrojem!